آموزشی

قفل واتساپ و تلگرام: چگونه واتساپ و تلگرام خود را بدون برنامه جانبی قفل کنیم؟

در فضای مجازی امنیت حرف اول را میزند، چگونه پیام رسان های خود را با قفل کردن ایمن نگه داریم؟

[vc_row][vc_column][vc_column_text]قفل کردن واتساب و تلگرام امروزه یک کار شاید ضروری باشد. با توجه به اینکه گوشی ما حاوی اطاعلات حیاتی و خصوصی زیادی از ماست. انتشار ناخواسته ها بسیار دردناک چه بسا جبران ناپذیر باشد. این اطلاعات ممکن است به صورت ناخواسته به وسیله بچه کوچکی که درحال بازی با موبایل شماست، یا به صورت عمدی توسط کسی که در صدد وارد کردن خسارتی به شما باشد، منتشر شود.

شاید برای شما هم پیش آمده که خواسته باشید واتساب و تلگرام خود را قفل کنید. اطلاعاتِ برنامه ها و شبکه های اجتماعی خود را به هر دلیلی قفل و دور از دسترس دیگران نگه دارید. و برای این کار به برنامه های قفل متعددی مراجعه کرده اید.

اما همیشه این سوال را از خود پرسیده اید. که کدام برنامه بهتر است. کدام برنامه ایمن تر است. کدام برنامه مورد اطمینان تر و قابل اعتماد تر است. کدام برنامه از اطلاعات ما سوء استفاده نمیکند؟

در پاسخ به این سوال ها باید به شما بگویم. که همه برنامه های جانبی قفل به اطلاعات شما دسترسی دارند، از حجم اینترنت شما برای دانلود تبلیغات خود استفاده میکنند. و ممکن است به راحتی قابل نفوذ باشند.

این را هم بخوانید:

پس اگر از تبلیغات ناخواسته و نا امن بودن این برنامه های قفل خسته شدیده. با ما همراه باشید.

در این پست به صورت تصویری به شما آموزش میدهیم که چگونه واتساب و تلگرام خود را قفل کنید.

قفل کردن واتساپ و تلگرام (چرا و چگونه؟)

[/vc_column_text][vc_zigzag][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_tta_tabs][vc_tta_section title=”قفل واتساپ” tab_id=”1589148715466-05b97d10-2221″][vc_column_text]

نحوه قفل کردن واتساب

برای اینکه بتوانید قفل واتساپ را فعال کنید. ابتدا باید آخرین آپدیت این برنامه دانلود و نصب کنید.

دریافت آخرین نسخه واتساپ برای اندروید. به صورت مستقیم از سایت واتساپ در گوگل پلی و بازار.[/vc_column_text][vc_column_text]

عکس ها متحرک هستند. برای دیدن توضیحات روی عکس را لمس کنید یا موس را روی عکس بیاورد.

[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_hoverbox image=”3664″ primary_title=”” hover_title=”نحوه قفل کردن واتساپ”]در منوی حساب کاربری (Account) وارد بخش حریم خصوصی (Privacy) می شویم.

و از منوی حریم خصوصی (Privacy) گزینه قفل با اثر انگشت (Fingerprint Lock) را انتخاب می کنیم.[/vc_hoverbox][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_hoverbox image=”3665″ primary_title=”” hover_title=”نحوه فعال سازی قفل واتساپ”]از منوی سه نقطه ای بالای برنامه واتساب گزینه تنظیمات (Settings) را انتخاب می کنیم.

در قسمت تنظیمات وارد بخش حساب کاربری (Account) می شویم.[/vc_hoverbox][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_empty_space height=”30px”][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/4″][vc_column_text]در آخر باید به این نکته اشاره کنم. که برای قفل کردن واتساپ، گوشی شما باید سنسور اثر انگشت داشته باشد.[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”3/4″][vc_hoverbox image=”3676″ primary_title=”” hover_title=”نحوه قفل کردن واتساپ”]1- با فعال کردن دکمه کنار گزینه قفل با اثر انگشت قفل واتساپ برای شما فعال می شود.

2- در این بخش میتوانید انتخاب کنید که بعد از چه مدت زمانی برنامه به صورت خودکار قفل شود. گزینه اول فوری (Immidiately). گزینه دوم بعد از 1 دقیقه و گزینه سوم بعد از 30 دقیقه است.

3- در این قسمت هم میتوانید مشخص کنید که محتوای پیام های دریافتی در اعلانات نمایش داده شود یا خیر.[/vc_hoverbox][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”قفل تلگرام” tab_id=”1589151702361-6c3baa43-38b2″][vc_column_text]

نحوه قفل کردن تلگرام

برای اینکه بتوانید قفل تلگرام را فعال کنید. ابتدا باید آخرین آپدیت این برنامه دانلود و نصب کنید.

دریافت آخرین نسخه تلگرام برای اندروید از گوگل پلی.[/vc_column_text][vc_column_text]

عکس ها متحرک هستند. برای دیدن توضیحات روی عکس را لمس کنید یا موس را روی عکس بیاورد.

[/vc_column_text][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_hoverbox image=”3672″ primary_title=”” hover_title=”نحوه قفل کردن تلگرام”]در منوی حریم خصوصی و امنیت (Privacy and Security) گزینه قفل با پس کد (Passcode Lock) را انتخاب میکنیم.

در صفحه باز شده باید یک رمز 4 رقمی را وارد کنید و آن را برای تأیید مجدد وارد کنید.[/vc_hoverbox][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_hoverbox image=”3673″ primary_title=”” hover_title=”نحوه فعال سازی قفل تلگرام”]از منوی کشویی برنامه تلگرام گزینه تنظیمات (Settings) را انتخاب می کنیم.

در قسمت تنظیمات وارد بخش حریم خصوصی و امنیت (Privacy and Security) می شویم.[/vc_hoverbox][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_hoverbox image=”3682″ primary_title=”” hover_title=”نحوه قفل کردن تلگرام”]1- برای غیر فعال کردن قفل این گزینه را انتخاب کنید.

2- برای تغییر رمز خود گزینه تغییر رمز را انتخاب کنید.

3- برای باز کردن رمز تلگرام با اثر انگشت این گزینه را فعال کنید.

4- در این بخش میتوانید زمان مشخصی را برای قفل شدن خودکار تلگرام انتخاب کنید.

5- این بخش هم مشخص می کند محتوای پیام شما در اعلانات قابل خواندن باشد یا خیر.[/vc_hoverbox][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]در آخر باید به این نکته اشاره کنم. که تلگرام بر خلاف واتساپ اگر گوشی شما اثر انگشت نداشته باشد. بازم هم قفل میشود و با رمز انتخالی شما باز میشود.[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_empty_space height=”30px”][/vc_tta_section][/vc_tta_tabs][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]تجربه خود را از قفل کردن برنامه های خود با ما به اشتراک بگذارید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا