علم و دانش

رو نمایی رسمی مریخ نورد 2020 به نام ”استقامت”

ناسا مریخ نورد ۲۰۲۰ (Mars 2020) به نام استقامت (Perseverance) را رونمایی کرد.

ناسا مریخ نورد ۲۰۲۰ (Mars 2020) به نام استقامت (Perseverance) را رونمایی کرد. این ربات خارق العاده کاوشگر با هدف کشف نشانه‌های حیات در سیاره‌ی مریخ امسال پرتاب خواهد شد.
مریخ نورد 2020 استقامت
مریخ نورد 2020 استقامت

این را هم بخوانید:

با مریخ نورد استقامت آشنا بشید

استقامت (Perseverance)، مریخ نورد 2020 ناسا، ماه جولای امسال که هفته دوم تیر ماه خواهد بود از کیپ‌کاناورال فلوریدا پرتاب می شود. هفت ماه بعد در فوریه 2021 که هفته سوم بهمن 1399 می باشد، روی سیاره سرخ فرود خواهد آمد.
Perseverance
Perseverance
Mars 2020 ATLO Rover Drive Test B179 High Bay Requesters: David Gruel, Jia-Rui Cook Photographer: J. Krohn Date: 17-DEC-19 Photolab order: 070915-171696

ماموریت مریخ نورد 2020 استقامت

این کاوشگر،علاوه بر پیدا کردن ردپاهای حیات در سرزمین سرخ، زمینه ماموریت انسانی را نیز فراهم میکند. مریخ‌نورد جدید در اتاقی بزرگ و استریل‌شده در آزمایشگاه پیش‌رانش جت ناسا در پاسادنا در نزدیکی لس‌آنجلس ساخته شده است. دانشمندان چندی پیش در همین مکان تجهیزات رانندگی ربات جدیدشان را در نخستین آزمایش موفقیت‌آمیز آزمودند و کاوشگر را روز جمعه در حضور خبرنگاران منتخب نیز درمعرض نمایش گذاشتند. مریخ‌نورد مارس ۲۰۲۰ قرار است در ژوئیه‌ی ۲۰۲۰ (تیر یا مرداد ۱۳۹۹) از کیپ‌کاناورال فلوریدا زمین را ترک کند و هفت ماه بعد در فوریه‌ی ۲۰۲۱ به پنجمین مریخ‌نورد آمریکایی فرودآمده در سیاره‌ی سرخ تبدیل شود. مت والاس، معاون ارشد مأموریت:
مارس ۲۰۲۰ با هدف جست‌وجوی نشانه‌های حیات طراحی شده است؛ درنتیجه تعدادی از ابزارهای مختلف را حمل می‌کند که در درک زمین‌شناسی و بستر شیمیایی سطح مریخ به ما کمک خواهند کرد.
 

NASA

نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا