فیلم
موضوعات داغ

آنچه درباره فیلم بازیکن شماره 2 آماده (Ready Player Two) میدانیم

آیا فیلم Ready Player Two ساخته می شود؟ در این پست سعی میکنیم هرآنچه تاکنون از این فیلم و دنباله اقتباش شده از کتاب Ernest Cline وجود دارد، بپردازیم.

آیا فیلم Ready Player Two ساخته می شود؟

سال 2018 کمپانی برادران وارنر (Warner Bros.) اقتباسی از رمان سال 2011 نوشته ارنست کلین به نام “بازیکن شماره 1 آماده” (Ready Player one) را به کارگردانی استیون اسپیلبرگ منتشر کرد. این فیلم با اشاره به فرهنگ سازی جهان و فرهنگ پاپ، از جمله ادای احترام به فیلم “درخشش” (Shining) ساخته استنلی کوبریک در سال 1980، دل تماشاگران و منتقدان سینمایی را به دست آورد.

اکنون با اینکه رمان بازیکن شماره 2 (Ready Player Two) نوشته نشده است، اما به نظر میرسد دنباله سینمایی ممکن است در دست ساخت باشد.

فیلم بازیکن شماره 1 آماده، با بازی “تی شردان (Tey Sheridan)” در نقش “وید واتس (Wade Watts)”، یک فرد اهل اوهایو است که در دنیای مجازی بازی های شرکت OASIS خود را غرق میکند. این نوجوان با نام کاربری”پارزیوال (Parzival)” بازی میکند و در یک چالش “تخم مرغ عید پاک” که توسط بنیانگذار OASIS جمیز هالیدی (Mark Rylance) برگزار میشود، شرکت میکند. پارزیوال با همکاری “گونتر” سامانتا کوک با نام Art3mis همکاری می کند و در حالی که از نولان سورنتو (Ben Mendelsohn) غول فناوری پشتیبانی می کند، در سه چالش شرکت می کند.

کلین نوشتن زمان Ready Player two را دو ماه پیش از اکران فیلم Ready Player One آغاز کرد. کلین گفته که نوشتن این رمان را از فیلم موفق اسپیلبرگ الهام گرفته است، اما اقتباس همچنین داستانی از روی فیلم بسیار سخت بوده است. در سپتامبر 2020، یکی از اعضای اصلی بازیگران فیلم Ready player one ابراز علاقه به بازی در دنباله این فیلم کرده است. اما بچث اینجاست که آیا دنباله ی فیلم ساخته می شود یا نه؟

آیا Ready Player Two ساخته میشود؟

 ernest cline ready player one
ارنست کلین- نویسنده رمان بازیکن شماره 1 آماده

رمان Ready player Two در 24 نوامبر سال 2020 اکران می شود. در 9 اکتبر 2020، کلین به صورت رسمی تور کتاب مجازی خود را برای نیویورک کامیک کان 2020 (New York Comic Con) با صحبت های ویل ویتون، که نقش راوی کتاب Ready Player Two را دارد. آغاز کرد. شرکت برادران وارنر هم اکنون شروع ساخت این فیلم را به صورت رسمی اعلام نکرده اند. اما در آینده ای نزدیک بعید نیست.

تاریخ انتشار فیلم Ready Player Two

Ready Player Two

برادران وارنر در ابتدا حق ساخت فیلم Ready player one را قبل از انتشار کتاب توسط کلین خریدند. فیلمبرداری این فیلم شش سال بعد در ژوئیه سال 2016 شروع شد و در سپتامبر 2016 به پایان رسید. هیجده ماه بعد فیلم بازیکن شماره 1 آماده، در ماه مارس سال 2018 اکران شد.

با این پیش درآمد، بهترین سناریو برای پیش بینی زمان اکران فیلم این است که احتمالا اواخر سال 2021 فیلم گرین لیت شود و فیلمبرداری آن شروع شود. و تا پایان سال بعد فیلم برداری ادامه خواهد داشت. بر اساس این سناریو اکران فیلم جدید در نیمه اول سال 2023 خواهد بود.

این را هم بخوانید: تریلر رسمی فیلم شکارچی اژدها ۲۰۲۰ (Monster Hunter 2020)

 

باتوجه به درگیری و مشغله هایی که در برنامه وجود دارد، منطقی است که پیش بینی اکران Ready player two را در سال 2024 ببینیم. این جدول زمانی از نظر تئوری به اسپیلبرگ اجازه کارگردانی این فیلم را می دهد. زیرا فیلم West West Story او در دسامبر 2021 منتشر خواهد شد. سپس او فیلم The Kidnapping of Edgardo Mortara را کارگردانی خواهد کرد.

بازیگران Ready Player Two

Olivia-Cooke-as-Samantha-in-Ready-Player-One
الیویا کوک – بازیگر نقش سامانتا کوک در بازیکن شماره یک آماده

به فرض اینکه برادران وارنر بخواهند فیلمی با عنوان Ready Player Two کلید بزنند، اولیویا کوک باتوجه به تعهدات قردادی اش یکی از بازیگران خواهد بود. در مورد شریدان هم او آمادگی و علاقه خود را برای بازی در قسمت دوم این فیلم اعلام کرده است. در سپتامبر 2020، این بازیگر در مورد Ready Player Two بحث کرده است و گفته است:

من هنوز نمیدانم برنامه چیست. من دوست دارم روی این فیلم کار کنم. بله امیدوارم… امیدوارم که قسمت بعدی این فیلم را هم بازی کنم.

 

جزئیاتی از داستان Ready Player Two

شریدان در نقش ویدواتس در فیلم بازیکن شماره یک آماده
شریدان در نقش وید واتس در فیلم بازیکن شماره یک آماده

موسسه Penguin Random House به تازگی قسمت هایی از داستان Ready Player Two را منتشر کرده است.

چند روز پس از مسابقه جیمز هالیدی بنیانگذار OASIS ، وید واتس متوجه شد که همه چیز را تغییرداده است.  آخرین تخم مرغ عید پاک از هالیدی، اشاره به یک جایزه مرموز، و یک رقیب غیر منتظره، قدرتمند، جدید و خطرناک در انتظار او است، کسی که حاضر است میلیونها نفر را بکشد تا به خواسته خود برسد. زندگی وید و آینده OASIS دوباره در معرض خطر است، اما این بار، سرنوشت بشریت نیز در دست اوست.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا