آموزشیسیستم عامل ها

چگونه ویندوز 11 را روی هر کامپیوتری با هر سخت افزاری حتی بدون TPM 2 نصب کنیم

خیلی از دوست داران ویندوز که سیستم آنها سخت افزار به روز شده ای ندارد، تمایل به نصب و اجرای ویندوز 11 را دارند، چگونه امکان پذیر است؟ با ما همراه باشید.

ویندوز 11 به تازگی به وسیله مایکروسافت عرضه شده و برای دستگاه های واجد شرایط قابل دانلود و نصب است. باوجود عرضه این سیستم عامل هنوز سردرگمی درمورد سخت افزار مورد نیاز برای نصب به ویژه وجود TPM 2.0 در پردازشگر وجود دارد.

اکثر افراد از برنامه PC Health Check برای تست سازگاری سخت افزار سیستم خود با ویندوز 11 استفاده می کنند، وقتی متوجه عدم وجود TPM 2.0 و عدم قابلیت نصب ویندوز 11 احتمالا ناامید میشوند.

اما، یک اسکریپت متن باز (Open Source) نصب که به تازگی منتشر شده است این کار را ممکن میکند. و اجازه میدهد تا ویندوز 11 را روی هر سخت افزاری حتی بدون TMP 2.0 نصب و اجرا کنیم. به MediaCreationTool.bat سلام کنید.

اسکریپت MediaCreationTool.bat در قلب یک پکیج عمومی MediaCreationTool است که به دانلود و نصب ویندوز 10 کمک می کند — اما بیشتر از این است.

با اضافه شدن اخیر پشتیبانی از ویندوز 11 و همچنین یک اسکریپت دور زدن TPM-check، به ابزاری ضروری برای هرکسی که سخت افزاری که توسط مایکروسافت مشکل ساز تلقی می شود، تبدیل شده است.

نصب ویندوز 11

برای هر کسی که نگرانی در مورد استفاده از یک اسکریپت شخص ثالث برای دریافت و نصب یک سیستم عامل دارد، دو نکته کلیدی وجود دارد که باید در نظر داشته باشند.

اولاً، این یک ابزار منبع باز است، بنابراین اگر در پس‌زمینه موارد عجیب و غریبی وجود داشت، به سرعت شناسایی می‌شد.

ثانیاً، این اسکریپت فقط تصاویر ویندوز را مستقیماً از مایکروسافت دانلود می کند، نه سرورهای ناشناخته — بنابراین می توانید به آنچه دریافت می کنید اعتماد کنید.

سپس این ابزار، پکیج نصب سفارشی شده را برای شما ایجاد می کند، که با دور زدن بررسی TPM تکمیل می شود.
Media Creation Tools Open Source – install windows 11

توجه به این نکته ضروری است که مایکروسافت به هیچ وجه نصب ویندوز 11 را به این روش تأیید نمی کند و اگر این کار را انتخاب کنید، مسئولیت عواقب بعدی آن به عهده خودتان است.

هیچ تضمینی وجود ندارد که سیستم عامل برای همیشه به کار خود ادامه دهد و همچنین به روز رسانی هایی را از مایکروسافت دریافت خواهید کرد. اما اگر از قبول این قمار خوشحال هستید، MediaCreationTool.bat به شما در رفع مشکلات نصب ویندوز 11 کمک می کند.

می توانید اسکریپت را از گیت هاب دانلود کنید.

بیشتر بخوانید:

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا