تکنولوژیسیستم عامل ها

طراحی مفهومی فایل اکسپلورر ویندوز Windows File Explorer

این طراحی مفهومی (concept design) شامل برگه ها ، پوشه های تو در تو و موارد دیگر است.

طراحی مفهومی فایل اکسپلورر ویندوز – از زمان ویندوز 95، برنامه مرورگر فایلها (فایل اکسپلورِر یا Microsoft Windows File Explorer) در سیستم همه عامل وجود داشته است. از همان زمان نقش کانونی در طراحی مفهومی نسل های بعد خود ایفا کرده است. طی سالیان گذشته مدل های مختلفی را از فایل منیجر ویندوز مشاهده کرده‌ایم که سعی در طراحی مجدد File Explorer و مدرن سازی آن داشته اند. اما کاربر Reddit (ردیت)، Alur2020 واقعاً نحوه مدیریت فایل مدرنی را برای ویندوز 10 طراحی کرده است. این بهترین طراحی مفهومی Windows File Explorer است تا به حال دیده شده.

محبوبیت طراحی جدید microsoft windows file explorer

این کانسپت که توسط Neowin منتشر شده است، به دلیل سادگی و کاربرد بسیاری که دارد بلافاصله مورد توجه کاربران ویندوز قرار گرفته است. منطقه پیش فرض فایل اکسپلورر، جایی است که می توانید موارد پین شده، درایوها و اسناد و فایل هایی که اخیراً استفاده شده را به سرعت مشاهده کنید. این یک مکان ساده برای یافتن هر چیز مهمی مناسب است. Alur2020 همچنین از آیکون های جدید سیستم عامل Windows 10 مایکروسافت و حتی گروه های کدبندی شده برای پرونده ها و پوشه ها مانند macOS ’Finder استفاده کرده است.

طراحی مفهومی فایل اکسپلورر
طراحی مفهومی فایل اکسپلورر

جدا از طراحی خالص، این کانسپت نشان میدهد که برگه ها در File Explorer مدرن چه شکلی هستند. به نظر می رسد بسیار شبیه برگه های مرورگر Microsoft Edge است، به کاربران File Explorer اجازه می دهد تا چندین پوشه را در یک نمای باز ببینند. مایکروسافت در حال کار بر روی ویژگی Sets خود برای ویندوز 10 بود که شامل برگه هایی در File Explorer است، اما این شرکت دو سال پیش این کار را به حالت تعلیق درآورد. مشخص نیست که آیا File Explorer در آینده به طور رسمی از برگه ها پشتیبانی می کند یا خیر.

این File Explorer همچنین یک روش تمیزتر برای استفاده تصاویر در پوشه ها، با یک نوار مینیمالیستی گزینه ارائه می دهد. حتی پوشه های تو در تو نیز وجود دارد که به کاربران ویندوز اجازه می دهد تا به سرعت بین پوشه هایی که در چندین ساختار پوشه قرار دارند، جابجا شوند. سالهاست که نوار پیمایش در بالای File Explorer به خوبی کار کرده است، اما این گزینه پوشه های تو در تو حتی روش های بیشتری را برای پیمایش در اطراف ارائه می دهد.

همچنین:

کانسپت Alur2020 در Reddit محبوب بوده است، با نظر صدها طراحی، هزاران رأی موافق و تعدادی جوایز Reddit را به خود تخصیص داد. این مفهوم فقط چند هفته پس از رونمایی مایکروسافت از آیکون های جدید File Explorer به عنوان بخشی از یک اصلاح بزرگ بصری برای ویندوز 10 ارائه شد.

مایکروسافت همچنین امسال به عنوان بخشی از “تازه سازی بصری گسترده ویندوز” با نام رمز “دره خورشید” ، آیکون های سیستم جدیدی را برای ویندوز 10 ایجاد کرده است. انتظار می رود این شرکت در ماه های آینده به عنوان بخشی از یک رویداد خبری اختصاصی، جزئیات برنامه UI ویندوز و اطلاعات بیشتری درباره آینده سیستم عامل را ارائه دهد.

بیشتر بخوانید:

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا