تکنولوژیعلم و دانش

آغاز آزمایش سفینه فضایی شرکت موشکی جف بزوس

شرکت موشکی جف بزوس اولین آزمایش سفینه فضایی گردشگری خود را طی یک سال گذشته آغاز کرد

شرکت موشکی که توسط جف بزوس تاسیس شد، روز سه شنبه موشک جهانگردی فضایی خود را به صورت آزمایشی از  غرب تگزاس به لبه جو زمین پرتاب کرد و اولین پرواز آزمایشی این موشک را طی یک سال گذشته آغاز کرد.

Blue Origin یک شرکت آمریکایی تولید کننده هوا فضا و شرکت خدمات پرواز فضایی زیر مداری است که مقر اصلی آن در واشنگتن است. این شرکت در سال 2000 توسط جف بزوس تاسیس شد و توسط مدیر عامل شرکت Bob Smith هدایت می شود.

 

آزمایشات سفینه فضایی

این سیزدهمین پرواز آزمایشی نیو شپارد است. اما هنوز همراه انسان ها پرواز نمی کند. سرانجام Blue Origin می خواهد مشتریانی را که داوطلب می شوند و هزینه پرداخت می کنند با لذت کوتاه به لبه فضا بفرستد اما این شرکت فروش بلیط را شروع نکرده و قیمت آن را اعلام نکرده است.

تاکنون، این وسیله نقلیه فقط آزمایشات علمی را انجام داده.و در یک مرحله آزمایشی ملقب به Mannequin Skywalker را انجام داده است. در مورد پرواز آزمایشی روز سه شنبه ، باب اسمیت ، مدیر عامل شرکت Blue Origin گفت که این شرکت “بسیار نزدیک” است تا آماده پرواز با انسان ها باشد.

 

بیشتر بخوانید: دانشمندان روش جدیدی برای جلوگیری از کرونا پیدا کردند

ویژگی های نیو شپارد

نیو شپارد از دو قطعه تشکیل شده است. یک کپسول کوچک گنبدی شکل با پنجره های مستطیلی شکاف دار و یک تقویت کننده موشک به طول 60 فوت که کپسول را تا سه برابر سرعت صدا منفجر می کند در حالی که به سمت فضای خارج می شود.

این کپسول برای جدا شدن از موشک در نزدیکی بالای مسیر پرواز خود طراحی شده است و بیش از 60 مایل ارتفاع می گیرد و چند دقیقه را در حالت بی وزنی(معلق) می ماند تا اینکه با چتر نجات به زمین برگردد.

نیو شپارد در حین پرتاب آزمایشی روز سه شنبه خود چندین آزمایش برای ناسا انجام داد ، از جمله یک سنسور نصب شده در قسمت بیرونی تقویت کننده موشک که برای مطالعه چگونگی انجام فضاپیماهای آینده در فرود ماه دقیق تر طراحی شده بود. تقویت کننده نیو شپارد از ابتدا برای کمک به Blue Origin در توسعه فناوری ماه طراحی شده است.

 

شرکت Blue Origin

Blue Origin همچنین در حال طراحی یک موشک بسیار بزرگتر به نام New Glenn است. که این شرکت امیدوار است محموله ها و ماهواره ها را به مدار منتقل کند. مسیری با سرعت بسیار دشوارتر و سریعتر از تلاش های کوتاه مدت و زیرزمینی New Shepard.

در حالی که Blue Origin در سال 2000 تأسیس شد.هرگز انسان را به فضا نفرستاده و موشکی را در مدار قرار نداده است. SpaceX ، یک شرکت جوانتر از دو سال پیش است،.در حال پرتاب دسته های عظیم ماهواره ، فرستادن فضانوردان به ایستگاه فضایی بین المللی و آزمایش پرواز با مریخ است

Blue Origin و SpaceX ارتباط نزدیک با ناسا دارند. اگرچه SpaceX در طی سال های گذشته میلیاردها دلار در قرارداد دولتی برنده شده است. اما
هر دو شرکت در حال برنامه ریزی برای همکاری نزدیک با آژانس فضایی در برنامه خود برای بازگشت فضانوردان به ماه هستند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا