اپلیکیشنموبایل

واتس اپ در تلاش برای جلوگیری از کوچ کاربران به پیام رسان های رقیب

Whatsapp تمام تلاش خود را می کند تا از رفتن کاربران به سیگنال و تلگرام جلوگیری کند

پس از اینکه واتس اَپ (whatsapp) در پیامی به صورت پاپ آپ (pop up) به کاربرانش اعلام کرده بود. که تا تاریخ 20 بهمن باید با سیاسست های جدید این برنامه مبنی بر اشتراک گذاری داده ها با فیسبوک موافقت کنند. یا اینکه دیگر از آن استفاده نکنند. اکنون از موضع خود عقب نیشینی کرده است.

این عقب نیشینی whatsapp از سیاست های جدیدش، بخاطر کوچ دسته جمعی کاربران به پیامرسان های رقیب یعنی تلگرام و سیگنال بود. اما این عقب نشینی دائمی نیست و فعلا اعمال سیاست های جدید فقط به تعویق افتاده است.

تعویق اعمال سیاست های جدید واتساب به 25 اردیبهشت یعنی سه ماه بعد.نشان از نگرانی صاحبان پیامرسان واتس اپ است. و در این مدت واتساپ دست به فعالیت هایی زده تا به کاربرانش ثابت کند که حریم خصوصی آن ها در سیاست های جدید نقض نمی شود. اما با کارنامه سیاهی که واتساپ در افشای اطلاعات کاربران و نقض حریم خصوصی آن ها داشته سخت میتوان به این شرکت اعتماد کرد.

whatsapp در تلاش های خود برای متقاعد کردن کاربران به عدم نقض حریم خصوصی آن ها بیانیه های مختلفی از طریق شبکه های اجتماعی از جمله فیسبوک منتشر کرده است.

این را هم بخوانید:

در این بیاینه ها اعلام کرده اند که:

ما به پیام های شما دسترسی نداریم، مکالمات شما را گوش نمیکنیم و اطلاعات مربوط به ارسال لوکیشن (موقعیت جغرافیایی) را با فیسبوک به اشتراک نمیگذاریم.

واتس اپ

این تنها راهی نیست که واتس اپ می خواهد آتش را خاموش کند. به گفته رویترز در هند، بزرگترین بازار واتس اپ از نظر تعداد کاربران.حتی تبلیغات صفحه نخست روزنامه های برجسته را با عنوان “WhatsApp به حریم خصوصی شما احترام گذاشته و از آن محافظت می کند” خریداری کرده است – خریدی که احتمالاً ده ها میلیون روپیه هزینه دارد.

واتس اپ
تبلیغات واتس اپ در هند

در این آگهی آمده است که به روزرسانی جدید سیاست حفظ حریم خصوصی “به هیچ وجه بر حریم خصوصی پیام های شما با دوستان و خانواده تأثیر نمی گذارد” و این فقط مربوط به تعاملات با مشاغل است. با این حال مانند توضیحات دیگر آن، هیچ مشکلی نخواهد داشت هر نوع روشنایی در مورد داده فراداده ای که جمع می کند. که در مقایسه با سایر سرویس های پیام رسان قابل توجه است.

واتس اپ
میزان دسترسی برنامه های مختلف به اطلاعات شما

با دیدن کششی که سیگنال و تلگرام در چند روز گذشته به دست آورده اند. تعجب آور نیست که ببینیم واتس اپ هزینه بیشتری برای بازاریابی می کند تا کاربران را متقاعد به ماندن کند. اما جدا از پرداختن به شایعات دروغین و روشن کردن اینکه چه داده هایی را جمع آوری نمی کند. اگر خدمات پیام رسان درمورد داده هایی که ارائه می دهد پیش قدم تر باشند ، قطعاً قابل تقدیر است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا