اپلیکیشنبازیتبلتتکنولوژیزندگی امروزسرگرمیسیستم عامل هاعمومیموبایل

گوگل پلی میزان علاقه مندی کاربران را به برنامه نمایش میدهد

از این بعد فروشگاه گوگل پلی (google play store) نمایش می‌دهد که روند استقبال از هر برنامه‌ افزایش یافته یا کاهش. این موضوع باعث می‌شود کاربران را به نصب اپلیکیشن‌ تشویق یا از نصب آن منصرف کند.

اکثر آدما دوست دارند بدانند. برنامه های مختلف در چه رتبه ای قرار دارند و روند استقبال کاربران دیگر از آن‌ها افزایش میابد یا کاهش. کمپانی گوگل پلی این قابلیت را امکان‌پذیر کرده و با نمایش آیکون کوچکی بغل اپلیکیشن‌، روند پیشرفت و یا پسرفت آن‌‌ را نشان می‌دهد. این آیکون کوچک شبیه فلش است. اگر به سمت بالا برود یعنی آن اپلیکیشن پیشرفت صعودی دارد و برعکس اگر به سمت پایین بود یعنی روند استقبال از این برنامه توسط کاربران کاهش یافته یا تعداد نصب فعال آن در حال کاهش است.

این را هم بخوانید :

این فلش دقیقا نشان نمی‌دهد برنامه مورد نظر چه مقدار پیشرفت کرده و چه مقدار پسرفت کرده است، فقط نمایش روند را برعهده دارد، یعنی درحال پیشرفت است یا پسرفت. برای مشاهده روند برنامه ها باید وارد گوگل پلی شوید و به تب Top Charts بروید. در این قسمت می‌توانید با انتخاب گزینه های مختلف، روند اپلیکیشن‌های آن‌ دسته را ببینید. مثلا اگر دسته برنامه‌های رایگان را انتخاب کنید. سه اپلیکیشن سیگنال، تلگرام و زوم جایگاه اول تا سوم را به خود اختصاص داده‌اند. MeWe در جایگاه چهارم قرار گرفته است. و کنار آیکون این اپلیکیشن، فلشی متمایل ‌به پایین مشاهده می‌کنید که نشان می‌دهد روند ترند آن روبه کاهش است.

google play store
google play store

این عملکرد گوگل پلی به شما کمک میکند که تصمیم بگیرید آیا این برنامه با توجه به رشد یا عدم رشد برای شما مناسب است یا نه و در هر حوزه ای بهترین برنامه ای که مد نظر دارید را نصب کنید.

در آخر هم این شما هستید که تصمیم می‌گیرید کدام اپلیکیشن را نصب کنید و این ترندها فقط شما را به نصب اپلیکیشن تشویق می‌کنند.

 

 

گوگل پلی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا