زندگی امروزسبک زندگیسلامتعمومی

بدن انسان بعد از کرونا حداقل 5 ماه ایمن است

انسان بعد از کرونا ایمنی بدن حداقل پنج ماه دوام دارد. ولی کسانی که در گذشته دچار عفونت کرونا شده‌اند. باید برای پیشگیری از انتقال این عفونت به دیگران اقدامات  را برای پیشگیری انجام دهند.

خبر های خوبی برای کسانی که به کرونا آلوده شده‌اند وجود دارد. واسه  ۱۰۰ میلیون نفر آلوده به ویروس کرونا در سراسر جهان مقاله‌ی جدید موجب آرامش خاطر می‌شود. به‌ بفکر  می‌رسد ویروس های دوباره کمیاب باشند. و  امکان دارد حداقل به‌ مدت ۵ ماه در برابر ویروس کرونا محافظت شوید.

پژوهش جدید که عظیم ‌ترین در نوع خود به‌ دیده میشود. بیشتر از ۲۰ هزار نفر از کارمندان مراقبت‌های بهداشتی بریتانیا را در دسترس پیگیری قرار داد. و آن‌ها را با نظم و ترتیب از نگاه عفونت و آنتی‌بادی در دست  آزمایش قرار داد. پژوهشگران سازمان بهداشت عمومی انگلیس (PHE) از ماه ژوئن تا نوامبر از بین ۶۶۱۴ شرکت‌کننده‌ای که آزمایش آنتی‌بادی آن‌ها مثبت شد یا هنگام پیوستن به مطالعه آزمایش آنتی‌بادی یا PCR مثبت داشتند. ۴۴ مورد ویروس دوباره  پیدا کردند. و وسط بیش از ۱۴ هزار کسانی که آزمایش ویروس کرونا هنگام شروع مطالعه در آن‌ها منفی بود. ۴۰۹ مورد عفونت جدید وجود داشت. نتایج کامل این مطالعه هنوز منتشر نشده است؛ اما PHE به وب‌سایت خبری واکس گفته است به‌زودی نسخه‌ی پیش‌چاپ منتشر خواهد شد.

مثل واکسن‌ ویروس کرونا، هنوز مشخص نیست ایمن بودن بدن پس از عفونت تا چه زمانی ادامه دارد. آنتی‌بادی‌ها ممکن است بعد از پنج ماه نابود شوند. یا به مدت بسیار زیادی دوام داشته باشند. چیزی که پژوهشگران مطالعه‌ی در حال انجام که به مدت ۱۲ ماه ادامه خواهد داشت، قصد بررسی آن را دارند. آکیکو ایواساکی، ایمنی‌شناس دانشگاه ییل، می‌گوید: «مطالعه‌ی جدید موجب این دلخوشی می‌شود که آنتی‌بادی‌هایی که به‌طور طبیعی به دست آمده‌اند، در پیشگیری از عفونت‌های مجدد کاملا مؤثر هستند.

بنده پویاایرانپور خوشحال میشوم در مورد پستم نظر بدهید.

 

این را هم بخوانید : خطر در قرنطینه خانگی – 5 تمرین کششی ساده در خانه برای جبران نشستن های بیش از حد

 

انسان بعد از کرونا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا