زندگی امروزسبک زندگی

امنیت کودکان در اینترنت – گوگل قصد دارد اینترنت را برای کودکان ایمن‌تر کند

گوگل وظیفه برزگتری در قبال مراقبت از کودکان در اینترنت دارد

امنیت کودکان در اینترنت – گوگل باید به سخنان عاقلانه عمو بن مرد عنکبوتی توجه کند: قدرت زیاد مسئولیت بزرگی به همراه دارد.

فناوری به بچه ها و نوجوانان در دوران همه گیری کمک کرده است تا از طریق قرنطینه در مدرسه بمانند و ارتباط خود را با خانواده و دوستان حفظ کنند. از آنجایی که کودکان و نوجوانان زمان بیشتری را آنلاین می گذرانند، والدین، مربیان، کارشناسان ایمنی و حفظ حریم خصوصی کودکان و سیاست گذاران به درستی نگران این هستند که چگونه آنها را ایمن نگه دارند.

گوگل یک سرویس فوق العاده بزرگ، به عنوان موتور جستجو، مرورگر Chrome و سایت اشتراک ویدیو در یو تیوب (YouTube)، گوگل به عنوان تأثیرگذارترین شرکت در اینترنت، وظیفه مراقبت از کودکان و نوجوانانی را که از خدمات آنلاین آن استفاده می کنند، دارد.

این شرکت ویژگی های کنترل والدین، مانند پیوندهای خانوادگی (Family Link)، و برنامه های اختصاصی مانند YouTube Kids را در حال راه اندازی است. اما حقیقت تلخ این است که کودکان هنوز به طور عمدی یا تصادفی به محتوای نامناسب دسترسی دارند و این کار را از طریق محصولات Google انجام می دهند.

بنابراین، گوگل برنامه های خود را برای بهبود این امر با یک پست وبلاگی با عنوان “به کودکان و نوجوانان تجربه ای امن تر از طریق اینترنت ارائه دهید” منتشر کرده است.

این شامل ابزارهای جدیدی است که به افراد زیر 18 سال یا والدین یا سرپرست آنها اجازه می دهد درخواست کنند تصاویرشان از نتایج Google Image حذف شوند. ارسال تصویر شما بدون رضایت شما به صورت آنلاین می تواند بسیار ناراحت کننده باشد، بنابراین این حرکت حداقل مشاهده و به اشتراک گذاشتن آن تصاویر را برای مردم دشوار می کند.

یوتیوب، احتمالاً محبوب ترین سرویس گوگل در مورد کودکان و نوجوانان است که تنظیم بارگذاری پیش فرض موجود برای نوجوانان 13 تا 17 ساله را تغییر می دهد. اینها اکنون “خصوصی ترین گزینه های موجود” هستند. گوگل همچنین وعده می‌دهد که “ویژگی های رفاه دیجیتالی را بیشتر کند، امنیت را بهبود بخشد و آموزش در مورد محتوای تبلیغاتی را ارائه دهد.”

جستجوی ایمن در Google اکنون به طور پیش فرض برای افراد زیر 18 سال فعال است. همچنین در نمایشگرهای هوشمندی که از گوگل استفاده می کنند نیز فعال خواهد شد. دستیار Google نیز دستکاری می شود تا از به اشتراک گذاشتن محتوای نامناسب جلوگیری شود – هرچند Google در مورد این خاص توضیح واضحی بیان نکرده است.

تبلیغات در سراسر اینترنت و برنامه های موجود در فروشگاه Play نیز در حال کار هستند تا اطمینان حاصل شود که محتوای مناسب سن کاربر ارائه می دهند.

اقدامات گوگل برای امنیت کودکان در اینترنت خوبه اما کافی نیست

امنیت کودکان در اینترنت

این تغییرات شروع خوبی است، اما از نظر ما هنوز کافی نیست و در برخی موارد، هنوز بسیاری از نگرانی های ما را برطرف نمی کند.

به عنوان مثال، در حالی که به افراد زیر 18 سال اجازه می دهید درخواست حذف تصاویر خود از نتایج Google Image را داشته باشند، این امر باعث حذف تصاویر از اینترنت نمی شود – فقط به این معنی است که آنها نباید در نتایج جستجوی تصویر ظاهر شوند. احتمالاً، هر سایتی که تصاویر را میزبانی می کند همچنان باقی خواهد ماند و حتی می تواند از طریق یک جستجوی استاندارد Google پیدا شود.

اگر منصف باشیم، گوگل نمی تواند تعیین کند که وب سایت ها چه محتوایی را ارائه دهند. در ویژگی جدید گوگل هر نوع تصویری از یک کودک زیر 18 سال، چه عکس مدرسه ای، چه خانوادگی و چه عکس هایی که دیگران در شبکه های اجتماعی به اشتراک میگذارند میتواند به راحتی قابل جستجو باشد. نمیتوانیم انتظار داشته باشیم گوگل همه این موسسات را مسدود کند که اگر این کار را بکند قطعا با واکنش های منفی رو به رو خواهد شد.

اگر کودک، یا والدین یا سرپرست، درخواست حذف تصویر خود از جستجوی تصویر Google را داشته باشند، نیازی به توجیه یا نقض خط مشی نیست، و باید این کار در اسرع وقت انجام شود.

با این حال، برای تصاویر نگران کننده تر، مانند عکس های آموزنده یا تصاویری که بدون رضایت به اشتراک گذاشته شده و برای زورگویی سایبری استفاده می شود، هنوز این نگرانی وجود دارد که گوگل می تواند کارهای بیشتری انجام دهد.

به هرحال گوگل قصد دارد برای امن تر شدن فضای اینترنت برای کودکان اقداماتی انجام دهد. این اقدامات به هرحال زمان و بودجه ی زیادی می طلبد، اما ما از گوگل به عنوان سازمان بزرگ ارائه دهنده سرویس های متعدد این انتظار را داریم که در راه صیانت از کودکانمان به ما کمک کند.

قطعا در آینده ی نزدیک تر گوگل این کار را خواهد کرد.

شما چه انتظاراتی از گوگل دارید؟

بیشتر بخوانید:

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا