تکنولوژیسیستم عامل ها

امکان کپی متن از تصویر با ابزار جدید ویندوز PowerToys OCR

قابلیت جذات کپی متن از روی تصاویر به زودی در سیستم عامل محبوب ویندوز

در آپدیت جدید نرم افزار ویندوز مایکروسافت Microsoft PowerToys امکان کپی متن از تصاوری با یک ابزار جدید به نام PowerOCR اضافه شده است که به شما امکان می دهد متن را در یک تصویر انتخاب کرده و مستقیماً آن را در کلیپ بورد ویندوز کپی کنید.‍

PowerToy جدید توسط توسعه‌دهنده برنامه و ابزار ویندوز  Joseph Finney توسعه می‌یابد که در ۴ ژوئیه یک «درخواست دانلود» را باز کرد و قابلیت جدید PowerOCR خود را رونمایی کرد.

از آنجایی که این ابزار بر اساس برنامه قبلاً منتشر شده Text Grab است، PowerOCR با کمک سایر توسعه دهندگان داوطلب و کارمندان مایکروسافت شاهد توسعه سریعی بوده است.

همانطور که از نمایش ابزار PowerOCR در زیر می بینید، می توانید از ماوس خود برای انتخاب ناحیه ای از متن در تصویر استفاده کنید و به طور خودکار به متن تبدیل شده و در کلیپ بورد ویندوز کپی می شود.

پیشنمایش کپی متن از تصویر در ویندوز

کپی متن از تصاویر powertoy ocr
برگرفته شده از سایت Joseph Finney

فینی از Windows.Media.Ocr API مایکروسافت برای تبدیل متن در یک تصویر استفاده می‌کند که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا عملکرد تشخیص نوشته های روی عکس را به برنامه‌های خود اضافه کنند.

همانطور که برای اولین بار توسط Neowin این گزارش منتشر شد، درخواست Pull برنامه PowerOCR (PR) نشان می‌دهد که این ابزار تقریباً کامل شده است و پروژه در حال حاضر با کمک یک توسعه‌دهنده نرم‌افزار دیگر و یکی از کارمندان مایکروسافت در حال بررسی و نهایی است.

در حالی که مشخص نیست PowerOCR چه زمانی منتشر می شود، به نظر می رسد عملکرد اصلی آن کامل شده است، بنابراین به طور بالقوه می توانیم شاهد انتشار آن در چند ماه آینده باشیم.

یکی از محبوب‌ترین ویژگی‌های برنامه موبایل Google «لنز Google» است که به شما امکان می‌دهد از دوربین دستگاه تلفن همراه خود برای استخراج یا ترجمه متن از یک تصویر استفاده کنید.

داشتن ابزاری مانند PowerOCR بر روی دسکتاپ، استخراج متن از تصاویر و استفاده فوری از آن را در برنامه های خود بسیار آسان تر می کند.

بیشتر بخوانید:

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا