تبلتتکنولوژیسیستم عامل هاعلم و دانشکامپیوترلپتاپموبایل

5 زبان برتر برنامه نویسی جهان

برترین زبان های برنامه نویسی

1-Python

 

پایتون در اواخر دهه 1980 به عنوان جانشین زبان ABC ایجاد شد. Python 2.0، که در سال 2000 منتشر شد. ویژگی هایی مانند درک مطلب و سیستم جمع آوری زباله با شمارش مرجع را ارائه داد.

Python 3.0 ، که در سال 2008 منتشر شد.یک بازنگری اساسی در زبان بود. که کاملاً سازگار با گذشته نیست و بسیاری از کد های Python 2 در پایتون 3 بدون تغییر اجرا نمی شوند.

زبان پایتون 2 در سال 2020 رسماً متوقف شد. برای اولین بار برای سال 2015 برنامه ریزی شد.و “پایتون 2.7.18 آخرین نسخه پایتون 2.7 و بنابراین آخرین نسخه پایتون 2 است. دیگر هیچ گونه اصلاحیه امنیتی یا سایر پیشرفت ها منتشر نمی شود .برای آن. با پایان عمر پایتون 2، فقط پایتون 3.6.x [ و نسخه های بعدی پشتیبانی می شوند.

2-Java

جاوا یک زبان برنامه نویسی مبتنی بر کلاس و شی گرا است که به گونه ای طراحی شده است.که تا حد امکان وابستگی های پیاده سازی داشته باشد. این یک زبان برنامه نویسی برای اهداف عمومی است.که به توسعه دهندگان برنامه ها اجازه می دهد یک بار بنویسند، در هر کجا اجرا شوند. به این معنی که کد جاوا کامپایل شده می تواند. در همه سیستم عامل هایی که از جاوا پشتیبانی می کنند. بدون نیاز به کامپایل مجدد اجرا شود.برنامه های جاوا معمولاً به bytecode وارد می شوند. که بدون در نظر گرفتن معماری اساسی کامپیوتر، می توانند روی هر ماشین مجازی جاوا (JVM) اجرا شوند. شکل جاوا شبیه C و C ++ است اما امکانات سطح پایین کمتری نسبت به هر یک از آنها دارد. از سال 2019، جاوا یکی از محبوب ترین زبانهای برنامه نویسی بود که طبق GitHub مورد استفاده قرار گرفت،  خصوصاً برای برنامه های وب سرور مشتری، با 9 میلیون گزارش داشت.

3-Javascript

اغلب به اختصار JS نامیده می شود ، یک زبان برنامه نویسی است که مطابق با مشخصات ECMAScript است.  جاوا اسکریپت سطح بالا ، اغلب به موقع کامپایل شده و چند پارادایمی است. این دارای نحو براکت فرفری، تایپ پویا ، شی گرا مبتنی بر نمونه اولیه و توابع درجه یک است.

در کنار HTML و CSS ، جاوا اسکریپت یکی از اصلی ترین فناوری های شبکه جهانی وب است.  JavaScript صفحات وب تعاملی را فعال می کند. و بخشی اساسی از برنامه های وب است. اکثریت  به اتفاق وب سایت ها از آن برای کارای صفحه سمت مشتری استفاده می کنند.،  و همه مرورگرهای وب اصلی دارای یک موتور جاوا اسکریپت اختصاصی برای اجرای آن هستند.

4-#C

#C  یک زبان برنامه نویسی چند منظوره عمومی است و شامل تایپ کردن قوی، محدودیت لغوی، ضروری،اعلانی ،کاربردی ،عمومی ، شکل رشته های برنامه نویسی است. در حدود سال 2000 توسط مایکروسافت به عنوان بخشی از ابتکار عمل دات نت ساخته شد.و بعداً توسط  (ECMA-334) در سال 2002 و در سال 2003 به عنوان یک استاندارد بین المللی تصویب شد. Mono نام  آزاد است پروژه منبع را برای توسعه یک کامپایلر و زمان اجرا برای زبان. #C  یکی از زبان های برنامه نویسی است که برای ساختار مشترک زبان طراحی شده است.

5-PHP

کد PHP معمولاً توسط یک مفسر PHP که به عنوان یک ماژول، یک daemon یا یک رابط  دروازه مشترک قابل اجرا و اجرا می شود.، و روی وب سرور پردازش می شود. در یک وب سرور ، نتیجه کد PHP خوانده شده و اجرا شده. که ممکن است هر نوع داده ای باشد، مانند HTML تولید شده یا داده تصویری باینری – کل یا بخشی از پاسخ HTTP را تشکیل می دهد. سیستم های مختلف قالب وب، سیستم های مدیریت محتوای وب و چارچوب های وب وجود دارد که می تواند برای تنظیم یا تسهیل تولید پاسخ مورد استفاده قرار گیرد. علاوه بر این، PHP می تواند برای بسیاری از کارهای برنامه نویسی خارج از زمینه وب، مانند برنامه های گرافیکی مستقل  و کنترل هواپیمای بدون سرنشین رباتیک استفاده شود.  کد PHP خودسرانه همچنین می تواند از طریق رابط خط فرمان (CLI) تفسیر و اجرا شود.

 

پیشنهاد میکنم این را هم بخوانید:آموزش نصب برنامه های کار بردی بر روی Google Chrome

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا