آموزشیتکنولوژیموبایل

چگونه می توان از راه دور گوشی اندروید گمشده را پیدا کرد

اگر شما در گوشی اندروید خود یک حساب گوگل داشته باشید و آن گم شده باشد پیدا کردن آن بسیار آسان است.  Find My Device به شما امکان می دهد از راه دور تلفن Android خود را ردیابی کنید ، همچنین می توانید صدایی را بر روی آن پخش کرده ، قفل کرده و در صورت تمایل اطلاعات را پاک کنید. اگر شگفت زده شده اید تا آخر با ما همراه باشید.

این قابلیت فقط در صورتی کار می کند که سیگنال، داده یا مکان دستگاه روشن باشد. اما به هر حال یک روش مفید برای یافتن تلفن گمشده است. خب بهتره بریم سراغ اصل مطلب و پیدا کردن تلفن گشمده.

فقط یک هشدار: اگر فکر می کنید تلفن هوشمند یا رایانه لوحی شما به سرقت رفته است ، از این سرویس استفاده نکنید. در عوض از طریق قانون اقدام کنید.

چگونه تلفن Android خود را پیدا کنیم

 find my device google

اولین کاری که باید انجام دهید این است که به جستجوی دستگاه من یا وب سایت ردیاب Google بروید. یا آن را در Google جستجو کنید ، یا به سادگی روی پیوند بالا کلیک کنید تا به آنجا بروید.

ردیاب گوگل

در مرحله بعدی ، باید با استفاده از ایمیل و رمز ورود به سیستم حساب Google خود وارد شوید. این مرحله برای کسانی که اطلاعات حساب خود را دارند سخت نیست.

در مرحله بعدی سایت به شما ارائه می شود. در سمت چپ بالا ، لیستی از دستگاه هایی که به سیستم آنها وارد شده اید وجود دارد. احتمالاً فقط یک یا دو مورد دستگاه را می بینید. بنابراین دستگاه مناسب از قبل انتخاب شده است. بیشترِ  صفحه را یک نقشه بزرگ یعنی گوگل مپ پوشش داده است.

اگر Find My Device نتواند تلفن شما را پیدا کند ، می توانید با کلیک روی فلش روبه روی تصویر تلفن خود دوباره امتحان کنید.


و اما هنگامی که تلفن خود را پیدا کردید چه کاری می توانید انجام دهید؟

ممکن است برای پیدا کردن گوشی خود نیاز به مراحل خاصی داشته باشید. اولین گزینه Play Sound است که باعث می شود گوشی اندروید شما حداکثر 5 دقیقه یک صدای خنده دار پخش کند. اگر کسی در نزدیکی تلفن شما باشد ، این امر به او واقعیتی را که به دنبال آن هستید هشدار می دهد.

find my device

برای کمک به ارتباطات گزینه “دستگاه ایمن” است. با این کار می توانید گوشی خود را قفل کرده و از حساب Google خود خارج شوید. همچنین می توانید برای کسی که تلفن را پیدا می کند پیامی بگذارید ، از جمله گذاشتن شماره تلفن برای یکی از دوستان یا اقوام تا بتواند با شما تماس بگیرد.

هرچند ممکن است لازم باشد که گزینه نهایی را انتخاب کنید. اگر بعد از انجام تمام مراحل بالا به نتیجه ای نرسیدید تنها راهی که برای شما می ماند پاک کردن تمام اطلاعات گوشی است تا افراد سودجو از آن استفاده نکنند. Erase Device کاملاً همه چیز را از گوشی شما پاک می کند ، از جمله خارج شدن از حساب Google خود ، بنابراین اگر روی این گزینه کلیک کنید دیگر بازگشتی وجود ندارد. این گزینه غیر قابل برگشت است. این کار را فقط درصورتی انجام دهید که می دانید امیدی به پس گرفتن تلفن ندارید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا