تکنولوژیزندگی امروزموبایل

تیک تاک در فروشگاه های اینترنتی آمریکا ممنوع می شود

ممنوعیت تیک تاک

تیک تاک(TikTok) از نیمه شب یکشنبه در حالی که واشنگتن دستورات اجرایی رئیس جمهور دونالد ترامپ را اجرا می کند.از فروشگاه های برنامه های آمریکایی حذف خواهد شد.

وزارت بازرگانی ایالات متحده این اقدام را روز جمعه اعلام کرد.که اپل و گوگل را مجبور به حذف نسخه های چینی TikTok و WeChat از فروشگاه های برنامه خود در چین کند.

 

TikTok

ویلبر راس، وزیر بازرگانی ایالات متحده، گفت که دولت “با اجرای دستورات” اقدامات مهمی را برای مبارزه با جمع آوری مخرب اطلاعات شخصی شهروندان آمریکایی چین انجام داده است.

این انتقال های قریب الوقوع در حالی صورت می گیرد. که Oracle و ByteDance ، مالک تیک تاک ، به گفتگو با دولت ادامه می دهند. تا نگرانی های خود را درباره برنامه ویدیویی برطرف کنند.

Oracle و ByteDance پیشنهادی را ارائه داده اند. که تجارت جهانی TikTok را به یک شرکت جدید آمریکایی تبدیل می کند. که دارای یک هیئت مدیره تمام آمریکایی و یک کمیته امنیتی به سرپرستی شخصی با مجوزهای امنیتی دولتی است. شرکت جدید در ابتدا متعلق به ByteDance است، اما بعد لیست عمومی در ایالات متحده است.

آقای ترامپ این هفته نگرانی ها را در مورد ادامه مالکیت چینی ها بر این برنامه افزایش داد ، در حالی که برخی از نمایندگان مجلس گفتند که این معامله به ByteDance اجازه می دهد. کنترل الگوریتمی را که ویدیوها را برای هر کاربر نشان می دهد کنترل کند.

دونالد ترامپ روز جمعه در پاسخ به سوالی درباره مذاکرات پیرامون TikTok گفت که گزینه های بسیار خوبی وجود دارد. اما تأکید کرد که ضروری است هر معامله ای امنیت ملی ایالات متحده را هنگام ورود به چین خدشه دار نکند.

آقای ترامپ گفت: “من قصد ندارم کاری برای به خطر انداختن امنیت انجام دهم.”

او TikTok را “یک شرکت شگفت انگیز” خواند و گفت که معامله ای می تواند به زودی و بدون ارائه جزئیات اتفاق بیفتد. و این می تواند خیلی خیلی سریع انجام شود.

حذف TikTok و WeChat از فروشگاه های اپلیکیشن های آمریکایی دو دستور اجرایی صادر شده در ماه گذشته توسط آقای ترامپ است که طبق آن شرکت های آمریکایی از 20 سپتامبر از برخورد با آنها منع خواهند شد. رئیس جمهور بعدا دستور سوم را صادر کرد که ByteDance را تا 12 نوامبر به منافع خود را در تیک تاک در ایالات متحده واگذار کنید.

TikTok روز جمعه گفت که با این اقدام مخالف است و “دستورالعمل ناعادلانه اجرایی را که بدون تشریفات قانونی وضع شده و تهدید به محروم کردن مردم آمریکا و مشاغل کوچک در سراسر ایالات متحده از بستر قابل توجهی برای صدا و معیشت به چالش می کشد”.

https://www.tiktok.com/en/

 

 

بیشتر بخوانید : شما در مرورگر خود صد ها برگه باز دارید . در اینجا نحوه مدیریت آنها را ببینید

WeChat

Tencent ، شرکت چینی صاحب WeChat ، گفت که این تصمیم “تأسف آور” است و “بحث و گفتگو با دولت و سایر سهامداران در راه های ایالات متحده برای دستیابی به یک راه حل طولانی مدت ادامه خواهد یافت.”

آقای راس و مقامات اداره بازرگانی گفتند که کاربران TikTok در ایالات متحده دچار تخریب تدریجی خدمات می شوند  اما می توانند از این برنامه تا 12 نوامبر استفاده کنند.

در صورتی که ByteDance راه حلی برای جلب رضایت دولت ایالات متحده نیاورد ، TikTok در آن تاریخ تعطیل می شود.

یک مقام ارشد اداره بازرگانی پیشنهادات انتخاب 12 نوامبر را رد کرد چون پس از انتخابات ایالات متحده بود. برخی از مقامات ستاد انتخاباتی ترامپ این نگرانی را مطرح کرده بودند که ممنوعیت TikTok باعث صدمه زدن به رئیس جمهور های جوان آمریکایی می شود.

 

جنگ بر سر تیک تاک

این مقام مسئول در پاسخ به این سوال که آیا دولت ترامپ محدودیت هایی را در نظر گرفته است که باعث شود اپل و گوگل مجبور شوند TikTok را از فروشگاه های برنامه های سایر کشورها مانند ژاپن ، انگلستان یا استرالیا حذف کنند: گفت که آنها تصمیم گرفته اند تمرکز خود را بر آمریکا بگذارند.

او همچنین ادامه داد ما مطمئناً نگاه گسترده ای به آنچه می توان انجام داد دیدیم. اما هدف رئیس جمهور محافظت از حریم خصوصی آمریکا و امنیت ایالات متحده است.  اقدامات ما به طور خاص برای انجام این کار انجام شده است.

نبرد بر سر TikTok آخرین نمونه از موضع گیری های بسیار سختگیرانه آقای ترامپ در ماه های اخیر علیه چین است. برخی از منتقدان سوال می کنند که چرا او برنامه ای مانند TikTok را هدف قرار داده است که بیشتر توسط نوجوانان استفاده می شود ، اما کارشناسان گفتند که داده های این برنامه برای کاربران خود امنیت آمریکا را تهدید می کند.

جیمز لوئیس ، متخصص سایبر در مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی ، گفت: “داده های بزرگ اکنون هسته اصلی اطلاعات است.”

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا