تبلتتکنولوژیلپتاپموبایل

واتساپ با ابزار جدیدش به آزاد سازی فضای گوشی شما کمک می کند

کمک WhatsApp به شما برای شناسایی سریع و حذف انبوه پرونده ها در تلفن همراه

WhatsApp ابزار مدیریت ذخیره سازی خود را دوباره طراحی کرده است و به این ترتیب کاربران این برنامه می توانند فایل هایی را که فضای زیادی از تلفن آنها را اشغال می کنند پیدا و حذف کنند.

این شرکتِ متعلق به فیس بوک می گوید ، ابزار جدید واتساپ  این هفته در سراسر جهان در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت و با رفتن به تنظیمات> ذخیره سازی و داده ها>مدیریت فضای ذخیره سازی می توانید فضای خود را مدیریت کنید.

 

 

آزاد سازی فضا

ابزار فعلی واتساپ یعنی Storage Usage به سادگی همه چت های موجود را بر اساس میزان فضایی که اِشغال می کنند ، مرتب می کند ، تعداد پیام ها ، عکس ها ، GIF ها و فیلم ها را در هر چت لیست می کند و به کاربر اجازه می دهد با چند بار ضربه زدن هر دسته را حذف کند. این ویژگی مفید است. اما به کاربران این اجازه را نمی دهد که بعد از حذف بتوانند اطلاعات را بازگردانند.

ابزار جدید تصاویر کوچک را برای حذف ارائه می دهد و این داده ها را در دسته هایی از جمله.“بارها باز ارسال شده” و “بزرگتر از 5 مگابایت” گروه بندی می کند. این امر باعث می شود کاربران بتوانند محتوایی را که دیگر نیازی به آن ندارند یا بیشتر نمی خواهند شناسایی کنند.و به سادگی قابل حذف است.

باید گفت که واتساپ از ماه ژوئن روی این ویژگی کار کرده است. این ویژگی پس از مشاهده دوباره در ماه آگوست ، در اواخر سپتامبر به کانال بتا WhatsApp در Android راه یافت.

 


بیشتر بخوانید:


ویژگی های ابزار

وقتی ابزار مدیریت ذخیره سازی جدید را باز می کنید متوجه نوار جدیدی در بالا خواهید شد. نوار بالا نشان دهنده فضای ذخیره سازی اشغال شده و فضای آزاد موجود در دستگاه شما است. این شرکت همچنین بخش های اختصاصی را برای حذف پرونده های بزرگتر از 5 مگابایت و رسانه هایی که بارها ارسال می شوند ، اضافه کرده است.

همچنین می توانید فایل ها را بر اساس جدیدترین ، قدیمی ترین و بزرگترین آنها در بخش مدیریت ذخیره سازی چت ها مرتب کنید. به این ترتیب می توانید سریعاً پرونده های خود را اولویت بندی کرده و پرونده هایی را که دیگر ارزش نگهداری در تلفن را ندارند را حذف کنید.

ابزار جدید مدیریت ذخیره سازی.بدون شک برای کاربرانی که تلفن هایشان با مشکل کمبود فضای ذخیره سازی روبرو است مفید خواهد بود. حتی اگر فضای ذخیره سازی کافی داشته باشید ، بدون دردسر زیاد می توانید با استفاده از این ابزار گالری خود را پاکسازی کنید.

این ویژگی هم در Android و هم در iOS در حال اجرا است. با به روزرسانی WhatsApp به آخرین نسخه موجود در Play Store.یا App Store از لینک زیر می توانید این ویژگی را امتحان کنید.

 

دریافت WhatsApp

 برای اندروید  برای آیفون

 

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا