عمومی

دستیار گوگل: تاریخچه کامل صدای اندروید

صدای اندروید، ندای درونی دستگاهی که به شما درکارهای روزمره کمک میکند، این تحول بسیار تخیلی از کجا و چگونه شروع شد؟

تاریخچه دستیار صوتی گوگل – معرفی دستیار صوتی اندروید، زمانی که قلمرو داستان علمی تخیلی ناب بود، یک اتفاق غیرممکن بود. اما هوش مصنوعی مبتنی بر صدا اکنون یک واقعیت است. با تشکر از کمک A.I. (هوش مصنوعی) هایی مانند الکسا، سیری و دستیار Google، اکنون در نقطه ای هستیم که گوش دادن به اخبار، دیدن آب و هوای روز، ارسال پیام متنی و شروع تماشای ویدیویی درباره بهترین روش تا زدن جوراب کاملاً امکان پذیر است. بدون اینکه به وسیله یا سیستمی وصل باشید، دکمه ای رو فشار بدبد یا دستگاهی رو لمس کنید.

اگر یک دستگاه اندرویدی دارید و کاربر Android هستید، از این تکنولوژی بی نصب نیستند. این در تلفن شماست، روی میز کار شما در سیستم اندرویدی (Tablet) شماست و حتی با گوگل هوم (Google Home) خانه شما را کنترل میکند. می تواند در اتاق نشیمن شما باشد، پرده های اتاق را تنظیم کند یا دمای اتاق را کم و زیاد کند. آهنگ مورد علاقه تان را پخش کند، دستورپخت غذای دلخواهتان را برایتان نمایش دهد و آماده است تا در جاده به شما کمک کند.

اما کاربرد های این دستیار به اینها محدود نیست. برای مثال چند نمونه دیگر: Google Asisitant Voice Command میتواند برای شما جک تعریف کند، برای بچه تان لالایی بخواند، یا شماره حسابتان را برایتان حفظ کند. مترجم شما باشد و در مراودات بین المللی حرف های بقیه رو براتون تفسیر کنه.

این را هم بخوانید:

با دستیار صوتی گوگل به آینده سلام کنید

google assistant history
تاریخچه دستیار صوتی گوگل

هوش مصنوعی Google به همان اندازه که می خواهید مفید یا ظریف است. اما همیشه اینگونه نبوده است. هوش مصنوعی فقط در طی چند سال اخیر از داستان های علمی تخیلی و فانتزی جدا شده.و به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی ما تبدیل شده است – و در مورد Google Assistant، بدون اینکه مزاحمتی ایجاد کند،  به خانه ها و زندگی وارد شده است و کنترل آن ها را به دست گرفته. در اینجا تاریخچه چگونگی تسلط هوش مصنوعی گوگل بر دنیای اندروید را مرور میکنیم.

اگر به شجره نامه «دستیار Google» نگاهی بیندازید، کاملاً واضح است که هوش مصنوعی گوگل (.Google A.I) مدیون دو سرویس قبلی گوگل است. اولین و قدیمی ترین سرویس دستیار Google، جستجوی صوتی Google است. جستجوی صوتی اولین بار در تلفن های هوشمند Android و Chrome برای رایانه های شخصی رومیزی در ژوئن 2011 روی کار آمد. و گرچه عملکرد آن طبق استانداردهای امروزی اساسی بود، اما همین که میشد فرمان های صوتی را به موبایل داد تغییر جدی در نحوه شروع تعامل ما بود.

اما Google Now تغییر بزرگ واقعی در هوش مصنوعی بود. توسعه Google Now با نام “Majel” – به نام Majel Barrett، همسر خالق Star Trek. ژن روددنبری و صدای رایانه در بسیاری از مجموعه های Star Trek صورت گرفت ساخته شد.

در حالی که یک تخم مرغ عید پاک بود، نام کد آن به وضوح بیانگر قصد گوگل بود. فداکاری برای دستیابی به فناوری آینده نگرانه Star Trek. در حالی که Google Now دقیقاً یک رایانه کاملاً هوشمند یا آگاه نبود، اسکلت اصلی بسیار مهم دستیار Google را تشکیل داد.

Google Now برای اولین بار در Android 4.1 Jelly Bean معرفی شد. برنامه، آب و هوا و سایر اطلاعات مفید شما را در یک سری کارت ها و اعلان ها به شما ارائه می داد. و در صورت نیاز برای جلوگیر از گیر کردن در ترافیک، جلسات و قرار ملاقات ها را زودتر از موعد، به شما اطلاع می داد. به روزرسانی های بعدی و ادغام با Gmail، نمایش رستوران های اطراف را به همراه آورد. به طوری خوب پیش می رفت که حتی به عنوان بخشی از برنامه جستجوی Google iOS به دستگاه های iOS قاچاق شد.

مانند جستجوی صوتی، می توانید از Google Now سوالاتی بپرسید.– اما برخلاف گذشته – پاسخ هایی را می داد که با صدای بلند گفته می شدند و این یک گام مهم به سمت A.I. واقعی است. گرچه مفید بود، اما توانایی مکالمه با Google Now بسیار محدود بود، و قادر به نوع مکالمات پیچیده ای که اکنون دستیار Google با آن شناخته شده است، نبود.

از همه مهمتر، Google Now همچنین عبارتی نمادین را معرفی کرد که به یکی از سنگهای اصلی تجربه دستیار Google تبدیل می شود – کلمه کلیدی “OK Google”.

تولد و رشد دستیار گوگل (Google Assistant)

google assistant history
تاریخچه دستیار صوتی گوگل

Google Now انقلابی در نحوه تعامل ما با تلفن هایمان بود – اما دستیار Google تصویری از آینده بود. تاریخچه دستیار صوتی گوگل

علی رغم این اظهار نظر بزرگ، دستیار Google زندگی خود را به عنوان یک بازیکن فروتنانه در برنامه گپ Allo Google آغاز کرد. اولین کار این بود که در هنگام گفتگو در صورت نیاز یا به درخواست کاربر، ظاهر شود. این کار بی عیب نبود – و گوگل هنوز به وضوح آن را نسبت به بقیه سرویس های خود دور نگه می داشت.– اما این فقط آغاز کار بود. روند توسعه دستیار Google متفاوت از هر چیزی قبل از آن بود. که گواهینامه استخدام رئیس Google Doodle برای رایان Germick و Emma Coats انیماتور سابق Pixar برای شخصیت دادن به دستیار گوگل این را نشان می دهد.

دیری نپایید که دستیار Google از زنجیره های خود جدا شد.و ابتدا به عنوان یک ویژگی مستقل برای Google Pixel اصلی و Google Home ظاهر شد.، قبل از این که در سال 2017 به سایر تلفن های هوشمند مجهز به Android 6.0 Marshmallow و بالاتر وارد شود. Assistant احتمالاً اولین باری است که دستیار مدرن را می بینیم.، با رابطی که می توان با دکمه Home فراخوانی کرد و قابلیت پاسخگویی به شیوه مکالمه بیشتری را دارد.

اگرچه نسخه اولیه فاصله ای بین قابلیت های تلفن های همراه و بلندگوهای خانگی داشت ، اما گوگل با گذشت ماه ها این فاصله را کاهش داد و به سرعت قابلیت دستیار را به سایر محصولات خود اضافه کرد. سال گذشته نیز گوگل اعلام کرد که قصد دارد دستیار خود را به Android TV اضافه کند.

دستیار همه کاره، مهم نیست کجا هستید

اگر از تأثیر «دستیار Google» در بلندگوهای هوشمند یاد نکنیم ، بسیار ناامید خواهیم شد. در کنار دستیار Google در Google I راه اندازی شد تاریخچه دستیار صوتی گوگل

گوگل در اکتبر 2017 برای اولین بار Google Home Mini را وارد بازار کرد. اما مهمترین مورد هجوم سخت افزار از تولید کنندگان دیگر با پشتیبانی از دستیار بود. دستیار SDK Google به شرکت هایی مانند JBL و LG اجازه داد بدون نیاز به تولید نرم افزار خود.، عملکرد هوشمند را به سرعت در سخت افزار خود بگنجانند. همچنین به دنبال رونمایی آمازون از دستیار خود با نمایشگرهای هوشمند.گوگل نیز از چندین محصول.و در نهایت Google Home Hub، به سمت نمایشگرهای هوشمند حرکت کرد.

این فقط یک تولید کوچک نیست که از Google A.I. استفاده می کنند. از ماه مه 2018، گوگل گزارش داد که اکنون بیش از 5000 دستگاه با دستیار Google متصل شده اند.

آینده دستیار گوگل (Google Assistant)

بنابراین چه چیزی در انتظار دستیار Google است؟ براساس همه آنچه قبلاً ارائه شده است.، Google با توسعه ویژگی های جدید تقریباً کار نمی کند و احتمالاً هرگز نخواهد بود. آیا به همان روشی که اکنون به ماهیت ابتدایی Google Now نگاه می کنیم نگاه خواهیم کرد؟

جدیدترین مورد مهم Google در «دستیار» Duplex است. ویژگی که به او امکان می دهد از طرف شما با مشاغل تماس گرفته و قرار ملاقات ها را رزرو کند. این به سوالات و تغییرات در زمان واقعی پاسخ می دهد.، و از کلمات پرکننده مانند “um-hm” استفاده می کند. آنقدر قانع کننده بود که برخی نگران بودند می توان از آن برای تجاوز به افراد واقعی استفاده کرد. خوشبختانه، گوگل به ما اطمینان داد که افشای اطلاعات در نرم افزار تعبیه شده است.

اما Duplex تازه شروع دوره جدیدی برای دستیار Google است.و با داشتن نرم افزار Google فقط در مدت هفت سال از جستجوی صوتی به تماس با مشاغل رسیده است. تصور کنید A.I. به نظر می رسد در 20 ترسناک است؟ کمی. اما ما همچنین از دیدن “مجل” Star Trek که در هر جنبه از زندگی ما معرفی می شود بسیار هیجان زده هستیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا