آموزشیسیستم عامل ها

نحوه فعال سازی God Mode حالت خدا در ویندوز 10 و 11

در این پست نحوه فعال سازی حالت خدا (God Mode) در ویندوز 10 و 11 را به شما آموزش میدهیم

شما دیوانه نشدید، ویژگی Gode mode (حالت خدا) در ویندوز وجود دارد. این ویژگی مخفی بیش از 200 ابزار و تنظیمات اصلی و مفید ویندوز را در یک پوشه گرد هم می‌آورد تا در جستجوی آنها به صورت جداگانه صرفه جویی شود. برای اینکه بدانید چگونه حالت God را در ویندوز فعال کنید، با ما در این پست همراه باشید.

God Mode در ویندوز ویستا معرفی شد و بیشتر گزینه‌هایی که شامل می‌شود در بخش‌های مختلف کنترل پنل قرار دارد. اگرچه مایکروسافت در حال حاضر بسیاری از قابلیت‌های تنظیمات کنترل پنل را به برنامه تنظیمات در ویندوز منتقل کرده است، اما هنوز گزینه های مفید زیادی در بخش کنترل پنل وجود دارد.

این موارد شامل کارهای روزانه مانند افزودن و حذف برنامه‌ها و حساب‌های کاربری، ایجاد و قالب بندی پارتیشن های دیسک، ایجاد نقاط بازیابی سیستم، تغییر تنظیمات برق و روشنایی، سفارشی سازی ظاهر ویندوز، رفع مشکلات رایج رایانه و موارد دیگر است.

در واقع، علیرغم تمایل طولانی مدت مایکروسافت برای حذف کنترل پنل از ویندوز، هنوز در آخرین نسخه بتا ویندوز 11 موجود است. این بدان معناست که God Mode (حالت خدا) همچنان در ویندوز 11 نیز کار می‌کند، مانند نسخه‌های قبلی ویندوز.

در راهنمای ما در زیر نحوه فعال کردن God Mode در ویندوز 10 و 11 و نحوه استفاده از آن را پس از فعال شدن توضیح می دهیم. هیچگونه خطری برای روشن کردن این ویژگی مخفی وجود ندارد، بجز اینکه دسترسی به تنظیمات شما را برای دیگران آسان تر می‌کند. بنابراین، اگر مجاب به فعال سازی حالت خدا را در رایانه شخصی خود شدید، در اینجا چگونگی انجام این کار را به شما شرح می‌دهیم.

نحوه فعال کردن (God Mode)حالت خدا در ویندوز

1. در قسمت خالی از دسکتاپ خود راست کلیک کرده و در بخش New گزینه Folder را انتخاب کنید. تا یک پوشه جدید در دسکتاپ شما ساخته شود.

God Mode ویندوز

2. اکنون نام این پوشه را باید تغییر دهید و عبارت زیر را به عنوان اسم پوشه انتخاب کنید. برای تغییر نام میتوانید روی پوشه ایجاد شده راست کلیک کنید و گزینه Rename یا دکمه F2 را بزنید.

GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}

3. بعد از تغییر نام پوشه به عبارت بالا آیکون (نماد) پوشه شبیه به کنترل پنل میشه و تغییر میکنه.

حالا میتونید با راست کلیک کردن روی آیکون ایجاد شده، گزینه Open را انتخاب کنید تا به God Mode یا حالت خدا دسترسی پیدا کنید. یا با انتخاب گزینه Pin to Quick access این گزینه رو به اکسپلورر ویندوز اضافه کنید.

چگونه از God Mode (حالت خدا) ویندوز استفاده کنیم؟

1. وقتی پنجره God Mode باز شد، شما میتوانید لیستی بیشتر از 200 ابزار ویندوز و تنظیمات را ببینید. همچنین میتوانید آن‌ها را دسته‌بندی یا بر اساس حروف الفبا مرتب کنید.

برای استفاده از هر یک از این ابزار میتوانید روی آن ها دابل کلیک کنید، یا با راست کلیک روی ابزار مورد نظر گزینه Open را انتخاب کنید.

windows god mode

2. برای دسترسی آسانتر به ابراز مورد نظر میتوانید روی آن راست کلیک کرده و گزینه “Create shortcut” را برای ساخت میانبر انتخاب کنید.

ویندوز به شما هشدار میدهد که نمیتوانید در پوشه God Mode میانبر خود را ایجاد کنید. بجای آن از شما میپرسد که آیا میخواهید میانبر در دسکتاپ ایجاد شود؟ کافیست شما گزینه Yes را انتخاب کنید تا میانبر شما در دسکتاپ ایجاد شود.

windows god mode

3. اگه دسته بندی ابزار در حالت خدا برای شما گیج کننده و دسترسی را برای شما دشوار میکند میتوانید این ابزار را به ترتیب نام لیست کنید. با راست کلیک کردن در قسمت خالی صفحه میتوانید این تنظیمات را تغییر دهید.

God Mode ویندوز

4. اگر تصمیم گرفتید که دیگر God Mode را لازم ندارید، یا فکر می‌کنید ممکن است دیگران بدون اجازه شما به تنظیمات سیستم شما وارد شوند میتوانید خیلی راحت با راست کلیک کردن روی آن و انتخاب گزینه Delete آن را برای همیشه پاک کنید.

همچنان می توانید از طریق کنترل پنل در ویندوز به گزینه های مختلف God Mode به صورت جداگانه دسترسی داشته باشید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا