تکنولوژیسیستم عامل ها

بشتابید! آپدیت رایگان به ویندوز10 در سال 2021 همچنان ادامه دارد

احتمال پایان یافتن زمان آپدیت رایگان به ویندوز10 از ویندوز 7 و 8 در سال 2021.

وقتی مایکروسافت در سال 2015 ویندوز10 را منتشر کرد، اعلام کرد که نسخه های خریداری شده از ویندوز 7 و 8 در مدت محدودی میتوانند به صورت رایگان به ویندوز10 بروزرسانی شوند.

مدت زمان آپدیت رایگان ظاهرا خیلی وقت پیش باید به پایان می رسید. اما الان که بیش از 5 سال از آن میگذرد، این قابلیت همچنان ادامه دارد. و میتوانید به صورت رایگان ویندوزهای 7 به بعد خود را به صورت رایگان به ویندوز 10 آپگرید کنید.

در ادامه به نحوه آپگرید به ویندوز 10 می پردازیم.

این مطالب را هم ببیند:

چطور به ویندوز10 آپدیت کنیم؟

با در نظر گرفتن اینکه مایکروسافت 5 سال پیش زمان محدودی را برای آپگرید به ویندوز 10 مد نظرش بود. کمی تعجب آور است که تا الان همچنان میتوان راهی برای آپگرید کردن رایگان به ویندوز 10 پیدا کرد. چون این ممکن است به زودی از طرف مایکروسافت محدود شود. پس با دستورالعمل زیر بشتابید و ویندوزهای خود را به ویندوز 10 به صورت رایگان بروزرسانی کنید.

برای دریافت رایگان آپدیت به ویندوز 10 شما باید نسخه های فعال سازی شده از ویندوز 7 یا 8 داشته باشید. با مراحل زیر ویندوز خود را به 10 ارتقاء دهید.

 1. دانلود Windows Media Creation tool از سایت مایکروسافت.
 2. برنامه دانلود شده را اجرا کنید و بعد از موافقت با قوانین مایکروسافت گزینه Upgrade this PC now را انتخاب کنید.
  ویندوز10
  ویندوز 10 به روز رسانی رایگان
  ویندوز10
  به روز رسانی رایگان به ویندوز10
 3. دستورالعمل های روی صفحه نمایش داده شده را دنبال کنید تا آپگرید ویندوز شما کامل شود.
 4. خیلی زود، ویندوز 10 شما نصب میشود. بستگی به سرعت اینترنت و سخت افزار سیستم شما دارد.
 5. وضعیت فعال بودن ویندوز خود را چک کنید. درصورتی که ویندوز قبلی شما اکتیو بوده باشد. ویندوز 10 نیز فعال و اکتیو است. اما اگر اکتیو نبود دکمه اکتیو رو بزنید و مراحل را طبق دستورالعمل انجام دهید.

نکاتی در آپدیت به ویندوز 10 به صورت رایگان

برخی از کاربران به این نکته اشاره کرده اند که نیازی به این همه کار نیست، اگر شما ویندوز 7 رسمی دارید، کافیست یک ویندوز 10 دانلود کنید و نصب کنید و برای فعال سازی ویندوز از سریال ویندوز 7 استفاده کنید. البته با این کار اطلاعات ویندوز قبلی خود را باید پاک کنید. (این نکته قبلا کار میکرد و الان معلوم نیست که کار میکند یا نه)

البته یکی از کاربران اشاره کرده است ویندوز 10 نسخه 20H2 را نصب و با سریال نامبر ویندوز 7 بدون هیچ مشکلی اکتیو کرده است.

برخی از کاربران هم گفته اند که این آپدیت رایگان از ویندوز های فعال و رسمی 7 و 8 به ویندوز 10 همیشه رایگان خواهد ماند. ولی با توجه به که اینکه خود مایکروسافت اعلام محدود بودن زمان این آپدیت رایگان کرده است، امکان دارد در بعدا برای آپدیت به نسخه 10 ویندز از شما درخواست لاینسس یا سریال نامبر جدید کند.

 

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا