تکنولوژیسیستم عامل هاکامپیوترلپتاپ

آیا سامسونگ در لپ‌تاپ خود از تراشه اگزینوس استفاده می‌کند؟

سامسونگ و اپل خیلی وقت هست با یکدیگر رقابت پابه‌پایی در دنیای تکنولوژی گوشی‌ها دارند، و این دیگر نیازی به گفتن نیست.

سامسونگ و تراشه اگزینوس – سامسونگ و اپل خیلی وقت هست با یکدیگر رقابت پابه‌پایی در دنیای تکنولوژی گوشی‌ها دارند. و این دیگر نیازی به گفتن نیست. به نظر می‌رسد بازار لپ‌تاپ‌های این دو برند تکنولوژی بزرگ دنیا قصد دارد.به تراشه های ARM هم راه پیدا کند، و این به معنا هست که این دو برند در سعی هستند، از تراشه ARM استفاده کنند.

بر طبق گزارشی که در آشیو وجود دارد، شرکت کره‌ای سامسونگ با شرکت AMD در سال 2019 میلادی همکاری داشته است. شرکت سامسونگ از کارت‌ها گرافیک RDNA برای گسترش یک مدل تراشه برای پلتفورم های لپ‌تاپ استفاده می‌کند. هدف سامسونگ از همکاری با برند یا شرکت AMD به نظر می‌سد.که سامسونگ می‌خواهد تراشه اگزینوس که دارای گرافیک یکپارچه رادئون است، در تولید لپتاپ های جدید خود استفاده کند.

اطلاعاتی به دست ZDNet Korea پخش شده است. طبق این اطلاعات samsung مد نظر دارد یک لپ‌تاپ با تراشه اگزینوس با سیستم عامل ویندوز10 منتشر و رونمایی کند. که این تراشه این قابلیت را دارد که  با گرافیک AMD یکپارچه باشد. از سوی دیگر، سامسونگ امسال بعد از رونمایی و انتشار آخرین گوشی نسل گلگسی نوت، لپ‌تاپی با تراشه اگزینوس رونمایی و عرضه کرد.

تا الان شایعه های زیادی در رابطه با اینکه سامسونگ قصد توقف تولید گوشی های سری نوت (Galaxy Note) خود دارد، پخش شده است. و در نظر دارد که تولید این سری گوشی که بین کاربران بسیار مورد استقبال قرار گرفت را متوقف کنند. ولی به ظن نویسنده فکر نکنم و به نظر نمی‌رسد که سامسونگ دوست داشته باشد تولید گوشی سری نوت را به طور کامل متوقف کند.

سامسونگ با تراشه اگزینوس
لپتاپ سامسونگ

تراشه اگزینوس سامسونگ در گوشی گلگسی فولد

در سال 2021 samsung اعلام کرده است که لپ‌تاپ‌‍‌هایی که قراره پرچم‌دار این شرکت بزرگ شوند از تراشه اگزینوس استفاده می‌کنند. تراشه اگزینوس از تکنولوژی خیلی پیشرفته RDNA کارت های گرافیک AMD در آن استفاده شده است. سامسونگ در این فکر است که تراشه جدید را در یکی از گوشی های پرچم دار خود مثل سری گوشی گلگسی فولد اسنفاده کند.

ما می‌توانیم با توجه به این اطلاعاتی که منتشر شده است حدس بزنیم که سامسونگ از این تراشه برای اولین بار در لپ‌تاپ‌هایی که به دست خود کمپانی samsung ساخته شده است استفاده کند. گرافیک یکپارچه ADM  باید در موردش بگیم کمی تفاوت دارد با کارت های گرافیک دیگه‌ای که شرکت ADM می‌زند. این شرکت در حال حاضر APU سفارشی سامسونگ را متوقف کرده و در حال توسعه گرافیک یکپارچه ADM  برای samsung است. تا از تراشه های خودش استفاده کند.

همانطور که میدانیم اپل چند وقت پیش از نخستین سری مک های مجهز به تراشه سیلیکونی M1 رونمایی کرد. بسیاری از کاربران و افراد بعد از  عرضه این مک از قدرت بالای این تراشه ساخت اپل در مقابل قدرت پردازنده اینتل واقعا شگفت‌زده شده بودند.

ماهم میتوانیم بگوییم سامسونگ هم می‌تواند مانند مک که از پردازنده خود استفاده کرده است. و سامسونگ موفقیتی همچون اپل در این زمینه کسب کند.


این راهم بخوانید:

  1. برسی برخی از بهترین گوشی های سال 2020
  2. تاریخ انتشار، قیمت و مشخصات AMD Big Navi
  3. 6 راه سالم ماندن در زمان همه گیری و شیوع کرونا
  4. برسی کارت گرافیک RTX 3090
  5. اپل از iphon12 و iphon pro12 رونمایی کرد

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا