تکنولوژیموبایل

آیفون 12 پرو و پرومکس با داینامیک رنج (Dynamic Range) بیشتر از Canon EOS R5

ProRAW در آیفون 12 پرو، عکس های 12 بیتی DNG با 14 استاپ از داینامیک رنج، عکس هایی بهتر از Canon EOS R5 ارائه میدهد.

آیفون 12 پرو و پرو مکس به زودی از پرونده های 12 بیتی DNG با 14 استاپ دامنه دینامیکی (Dynamic Range) بهره مند می شوند، این امر به لطف ویژگی های جدید ProRAW است که اکنون با iOS 14.3 جدید وارد نسخه بتا توسعه دهنده شده اند. (استاپ واحد اندازه گیری دامنه داینامیکی است)

آیفون 12 داینامیک رنج
آیفون 12 داینامیک رنج

یعنی که دو مدل آیفون 12 پرو دامنه پویاتری نسبت به Canon EOS R5 نیز خواهند داشت که یک موفقیت قابل توجه است.

مشکل آیفون 12 داینامیک رنج

در حالی که از زمان اعلام تلفن ها مبنی بر آمدن ProRAW به این دستگاه ها معلوم شده است. اما اکنون با توجه به ویژگی های دقیق تصاویر آن یک مشکل ناشناخته ی دیگری در. PetaPixel جزئیات ویژگی های جدید تصویربرداری را خراب میکند. اپل در این باره میگوید:

“ما اکنون می دانیم که یک پرونده ProRAW یک DNG RAW  با کیفیت. 12بیتی با دامنه دینامیکی 14 استاپ خواهد بود. این فایل به شما امکان دسترسی به گزینه های استاندارد مانند. تعادل رنگ سفید، نگاشت صدا، نوردهی و نقطه سیاه را می دهد. اما اپل  اطلاعات بیشتری را در داخل فایل RAW ارائه دهید که شامل نقشه برداری از رنگ و رنگدانه ها برای پوست و آسمان است.

این را هم بخوانید: برسی گوشی بلک شارک که گفته می شود از آیفون ۱۲ پیشی گرفته است.

 

فایل در قالب پرونده DNG یا دیجیتال نگاتیو (digital negative) نوشته خواهد شد. برنامه اصلی عکس و برخی از برنامه های شخص ثالث مانند Darkroom دسترسی کامل به تعداد زیادی از داده های تصویر دیجیتال دارند. برنامه هایی مانند Adobe Lightroom و Photoshop و همچنین Capture One نیز می توانند فایل را بخوانند. اما با ارائه به روزرسانی پروفایل های این شرکت ها برای آیفون 12 پرو و ​​پرو مکس، رندرهای اولیه بهبود می یابند. ”

این یک چشم انداز هیجان انگیز برای عکاسی از تلفن های هوشمند است و یک یادآوری جدی دیگر این است که تلفن ها دائماً حتی با بهترین دوربین های بازار نیز درگیر می شوند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا