تکنولوژیکسب و کار

گوگل گزارش داد که قابلیت خرید مستقیم به یوتیوب اضافه می شود

گزارش شده است که گوگل برنامه های بزرگی برای تبدیل YouTube به یک سایت قابل خرید دارد.

گزارشی از بلومبرگ نشان می دهد که گوگل در مراحل اولیه ی تبدیل یوتیوب به یک سایت خرید است. این موضوع برای مصرف کنندگان این امکان را فراهم می کند تا مستقیماً مواردی را که در فیلم ها، آموزش ها و غیره مشاهده می کنند خریداری کنند.

یوتیوب در حال حاضر به نوعی یک مقصد خرید است، به عنوان مثال 55٪ از کاربران برای خرید محصولی که در فیلم مشاهده می کنند اقدام می کنند. هنگامی که کاربران پس از تماشای فیلم تصمیم به خرید کالایی می گیرند، برای سفارش باید به سایت دیگری مراجعه کنند.

 

اقدامات گوگل و یوتیوب

گوگل می خواهد این کار را انجام دهد تا کاربران بتوانند مستقیماً محصولی را که در ویدئوها می بینند بدون اینکه از YouTube(یوتیوب) خارج شوند خریداری کنند. بلومبرگ گزارش داد که گوگل در حال انجام اقداماتی برای تبدیل این طرح به واقعیت با جمع آوری اطلاعات در مورد محصولات ارائه شده در فیلم ها است.

برای جمع آوری این اطلاعات، از سازندگان یوتیوب خواسته شده تا محصولات نشان داده شده در کلیپ های خود را برچسب گذاری و ردیابی کنند.

هدف نهایی تبدیل کتابخانه ویدیویی YouTube به فهرست محصولات این است که در آن کاربران می توانند روی مواردی که مشاهده می کنند کلیک کرده و مستقیماً آنها را خریداری کنند. سخنگوی YouTube تأیید می کند که ویژگی های برچسب گذاری محصولات با تعداد محدودی کانال در حال آزمایش هستند.

به گفته سخنگو، سازندگان کنترل خواهند داشت که کدام محصولات در ویدیوهایشان نشان می شوند. همچنین گفته شده که سخنگوی YouTube از این پروژه به عنوان “آزمایش” یاد می کند.

بیشتر بخوانید : چگونه علائم بین سرماخوردگی،آنفولانزا و کرونا را تشخیص دهیم

 

اهداف مالی گوگل

Google همچنین در مرحله آزمایش ادغام با Shopify برای فروش محصولات از طریق YouTube است. مشخص نیست که Google چگونه از این کار درآمد کسب می کند. احتمالاً گوگل درصدی از هر تراکنش را تخفیف می دهد. همچنین مقدار داده های مصرف کننده ای که گوگل جمع آوری می کند برای اهداف تبلیغاتی نیز ارزشمند است.

در گزارش هیچ اشاره ای به این موضوع نشده است.که آیا انگیزه مالی برای سازندگان وجود دارد تا محصولات را در ویدیوهای خود برچسب گذاری کنند. امیدواریم یوتیوب راه حلی پیدا کند.که به نفع سازندگان باشد و در عین حال جهت محتوای آنها را تغییر ندهد(فقط به فکر سود خودشان نباشند و کیفیت را فدای اهداف مالی نکنند).

تلاش های مکرر گوگل برای یوتیوب

این اولین باری نیست که گوگل قصد دارد یوتیوب را به یک سایت قابل خرید تبدیل کند. سال گذشته، YouTube برای فروش کالاهای رسمی در زیر ویدیوها با Merchbar همکاری کرد. این موضوع راهی برای ایجاد کالاهای خود به سازندگان YouTube ارائه می داد. اما معاملات همچنان باید در سایت Merchbar انجام شود.

همچنین سال گذشته ، Google امکان خرید را در YouTube راه اندازی کرد. این ویژگی کاربران را در خرید محصولات نمایش داده شده در ویدیوها یاری می کرد، اما برای انجام معامله همچنان لازم است به سایت دیگری مراجعه کنید.

تا به امروز، Google راهی برای خرید مستقیم محصولات از YouTube به مصرف کنندگان ارائه نداده است. اگرچه نشانه های زیادی وجود دارد که نشان می دهد قرار است این اتفاق رخ دهد.

مدیر عامل Google،.سوندار پیچای در اوایل سال جاری در یک تماس به طور خاص در مورد امکان خرید در YouTube اظهار نظر کرد.

“وقتی به مواردی مانند جعبه گشایی و بررسی محصولات فکر می کنید ، اینها خانه طبیعی برای معاملات نیز هستند.”

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا