اپلیکیشنتبلتتکنولوژیسیستم عامل هاعمومیموبایل
موضوعات داغ

با اپلیکیشن واتساپ می‌توانید عکس‌های ناپدید شونده ارسال کنید.

مخالفان زیادی دارد اپلیکیشن واتساپ، این مخالفت‌ها بخاطر قوانین جدید واتساپ است.

مخالفان زیادی دارد اپلیکیشن واتساپ، این مخالفت‌ها بخاطر قوانین جدید واتساپ است. ولی از طرف توسعه دهندگان این اپلیکیشن بیانیه‌ای آمده است، که ما یک نقشه در رابطه با حریم خصوصی اپلیکیشن واتساپ داریم. پس از برسی این موضوع فهمیدم که در آینده واتساپ می‌خواهد قابلیت فرستادن عکس‌های ناپدید شونده را برای اندروید و ios ایجاد کند. این به معنی است که شما می‌خواهید عکسی را برای یک شخص بفرستید، و زمان برای این عکس مشخص می‌کنید. که بعد از یک ساعت یا نیم ساعت این عکس برای اون فرد مورد نظر ناپدید شود.

در این موضوع بنده چند مثال به صورت اسکرین‌شات برای شما در پایین این متن قرار می‌دهدم که کار این قابلیت را نشان می‌دهد. و ما باید مد نظر داشته باشیم که در حال حاضر برنامه‌های مثل واتساپ هستند که این قابلیت را به کاربران خود ارائه می‌دهند.

اپلیکیشن واتساپ

کاربران با زدن چند دکمه کوچک می‌توانند از این قابلیت به خصوص استفاده کنند. گیرنده نمی‌تواند با این کار شما تصویر مورد نظر را از واتساپ خارج کند. یا به محض اینکه شما صحفه چت شخص مورد نظر را ترک کنید. یا آن را ببندید عکس هم برای شما ناپدید می‌شود و شما دیگر نمی‌توانید این عکس را ببنید. همچنین این قابلیت یک تایمر خود کار دارد که پس از اتمام این تایمر دیگر شما نمی‌توانید این عکس را ببینید.

شما می‌توانید از این قابلیت در چت‌های خصوصی و گروه‌ها استفاده کنید. و فقط با زدن بر روی اون عکس مورد نظر می‌توانید آن را ببینید. این به این معنی است که شما نمی‌توانید پیش‌نمایش  عکس مورد نظر را دید و باید حتما برای دیدن عکس مورد نظر صحفه را لمس کنید.

این قابلیت واتساپ که ارسال پی ام های ناپدید شونده است  در نوامبر 2020 معرفی شد. این قابلیت مشکل خیلی بزرگی با حریم خصوصی کاربران دارد. می‌توانم در اینجا یک مثال برای شما بزنم مثلا شما یک فایل حاوی تصویر و ویدئو باشد برای شخص مورد نظر می‌فرستید. آن فردی که این فایل را دریافت کرده است می‌تواند فایل شما را که حاوی تصویر و ویدئو هست را در گوشی خود ذخیره کند. اما حال با این قابلیت خیالتان بابت این مشکل می‌تواند خیلی راحت شود. و این یعنی حریم خصوصی قوی این کاربران.

هنوز نمی‌توانیم بگوییم این قابلیت کی برای کاربران فعال می‌شود. اما یکی از توسعه دهندگان اپلیکیشن واتساپ گفته است که ما در حال آماده سازی قابلیت ممنوع کردن اسکرین شات از رو این تصاویر هستند.


اخبار داغ

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا