تکنولوژیزندگی امروزسلامت
موضوعات داغ

اضافه شدن بخش های مخصوص در گوگل برای جلوگیری از اطلاعات غلط در مورد کرونا

گوگل برای جلوگیری از اطلاعات غلط،بخش های مخصوصی را در نتایج جستوجو برای واکسن کرونا اضافه می کند

گوگل قصد دارد پنل های دانش جدید را برای مقابله با نتایج نظریه های توطئه واکسن و اطلاعات غلط در هنگام جستجوی اطلاعات در مورد واکسن های covid-19 به نتایج جستوجوی خود اضافه کند.

این ویژگی اولین بار در انگلستان آغاز شد ، جایی که مقامات بهداشتی در این هفته واکسن Pfizer-BioNTech را که اولین مورد تایید شده در غرب بود آغاز کردند. گوگل قصد دارد این ویژگی را گسترش دهد تا کشورهای بیشتری تصویب واکسن covid-19 را آغاز می کنند.

همکاری گوگل و سازمان بهداشت

واکسن

کریستی کانگالو ، رئیس اعتماد و ایمنی گوگل و دکتر کارن دسالو ، مدیر ارشد بهداشت ، نوشتند: “مبارزه با همه گیری و تولید واکسن های جدید نیاز به همکاری جهانی بین بخش بهداشت عمومی و جوامع علمی و پزشکی دارد” با شروع کار برای واکسیناسیون میلیاردها نفر ، ما با محصولات و ویژگی های اضافی از این تلاش ها پشتیبانی خواهیم کرد تا اطمینان حاصل شود مردم اطلاعات مناسب را در زمان مناسب دارند

وقتی ساکنان انگلستان برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد واکسن covid-19 جستجو می کنند ، در لیست نتایج پنل هایی با لیستی از واکسن های مجاز در منطقه آنها و تجزیه واکسن های مختلف در حال تولید ظاهر می شود. گوگل گفت به روزرسانی های آینده کاربران را به سمت اطلاعات واکسن از “مقامات بهداشت جهانی و محلی” سوق می دهد.

 

 

 

حذف اطلاعات نادرست

در ماه مارس Google ویژگی مشابهی را برای YouTube با هدف از بین بردن اطلاعات نادرست درباره covid-19 راه اندازی کرد. روز پنجشنبه ، این شرکت گفت که این پنل های اطلاعاتی که هم در صفحه اصلی YouTube و هم در نتایج جستجو مربوط به همه گیری وجود دارد ، بیش از 400 میلیارد بار از آن زمان مشاهده شده است.

بیش از 700000 فیلم مربوط به اطلاعات پزشکی خطرناک یا گمراه کننده COVID-19 از زمانی که گوگل سیاست های اطلاعات غلط پزشکی خود را در ماه گذشته گسترش داده و ادعاهای واکسن covid-19 را شامل می شود که مغایر با راهنمایی مقامات بهداشتی است از سیستم عامل حذف شده است.

مشخص نیست که این پنل ها چقدر در جلوگیری از ادعاهای ساختگی ویروس کرونا موثر هستند. سیستم عامل های رسانه های اجتماعی عملاً با انبوهی از تئوری های توطئه درباره کرونا که امسال اینترنت را از آن خود کرده سخت بازی می کنند.

به همین منظور گوگل اعلام کرد که بودجه محققان خود را در دانشگاه های کلمبیا ، جورج واشنگتن و ایالت اوهایو تأمین می کند تا کاربران اینترنت را بررسی کنند و بفهمند چگونه می توان به بهترین شکل با اطلاعات نادرست واکسن مبارزه کرد و کشف کرد آیا تلاش های بررسی واقعیت بر واکسیناسیون افراد تأثیر دارد یا خیر.

این شرکت گفت که 1.5 میلیون دلار نیز برای تأمین بودجه تحقیقات بررسی واقعیت و ایجاد یک مرکز برای روزنامه نگاران برای دسترسی به “تخصص علمی و به روزرسانی های تحقیق” در مورد تولید واکسن فراهم خواهد کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا