زندگی امروزسلامت
موضوعات داغ

مارادونا اسطوره فوتبال در سن 60 سالگی درگذشت.

زننده گل دست خدا، اسطوره ی آرژانتینی فوتبال جهان به علت سکته قبلی در گذشت.

درگذشت مارادونا اسطوره فوتبال در سن 60 سالگی به علت سکته قلبی. این اسطوره بزرگ فوتبال جهان به دلیل بیماری های متعدد (مانند اعتیاد و …)، عدم کنترل چاقی و اضافه وزن خود. در اواخر عمر به بیماری های زیادی مبتلا شد و به همین علت تحت مداوای زیادی در بیمارستان ها قرار گرفته بود.

“دیگو آرماندو مارادونا” (به انگلیسی: Diego Armando Maradona) آرژانتینی در کنار “پله” برزیلی به عنوان برترین بازیکنان فوتبال جهان در قرن بیستم شناخته می شوند.

او در جام جهانی 1986 به  عنوان کاپیتان توانست تیم ملی فوتبال کشورش را قهرمان کند. و پیروزی شکوه مندی را به کشور آرژانتین هدیه کرد.

مارادونا کیست؟

دیگو آرماندو مارادونا سرمربی فوتبال و بازیکن فوتبال بازنشستهٔ آرژانتینی بود. مارادونا از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال و ستاره دهه هشتاد میلادی محسوب می شود (هنوز زود است که از فعل گذشته برای این شخص استفاده شود) و همیشه و تا ابد بسیاری بازیکنان و مربیان سرشناس، کارشناسان، مجلات تخصصی فوتبال و نیز هواداران این رشته ورزشی، او را بهترین بازیکن تمام ادوار فوتبال می‌دانند.

در نظرسنجی فیفا، او همراه با پله برنده عنوان برترین بازیکن قرن بیستم میلادی شد. مارادونا تیم ملی آرژانتین را با درخشش خود در جام جهانی ۱۹۸۶ به قهرمانی رساند. استعداد، تکنیک، چابکی، دید قوی، پاس‌های دقیق، مهارت در کنترل توپ و دریبل زنی مهار نشدنی مارادونا باعث شده‌بود تا با وجود قامت کوتاهی که دارد، در فوتبال سرآمد باشد و به او لقب “پسر زرین” را بدهند.

برای شناخت بیشتر مارادونا کیلیک کنید

درگذشت مارادونا
دیگو آرماندو مارادونا
این را هم بخوانید : کاربران از مشکلات اتصال بلوتوث با Mac mini جدید شکایت دارند

گل معروف به دست خدا

از جنجالی ترین گل دنیای فوتبال، گلی بود که مارادونا در جام جهانی 1986 در برابر انگلستان به ثمر رساند.

این گل با دست به ثمر رسید و چون دست مارادونا نزدیک سرش بود، به کمک زاویه دید بد داور گل او پذیرفته شد. بعد از بازی توسط فیلم های دوربین و عکس های عکاسان مشخص شد که این گل با دست به ثمر رسیده است.

بعد از جنگی که بین انگلستان و آرژانتین بر سر مالکیت جزایر فالکلند اتفاق افتاد. طی 74 روز حدود 649 آرژانینی کشته شدند.

مارادونا در جواب سوالی که درباره این گل از او شد، گفت:

دست من؟ نه این دست خدا بود که انتقام مردم آرژانتین را از انگلیس گرفت

پنج گل برتر مارادونا به انتخاب فیفا به مناسبت درگذشت مارادونا

درگذشت مارادونا

ویدئو سرگذشت مارادونا با زیرنویس فارسی

دیگو آرماندو مارادونا مدتی را بخاطر افسردگی پس از اعتیادش، در بیمارستان روانی بستری بود. وقتی مرخص شد تعریف میکند:

“اینجا آدمای زیادی هستن که همه دیوونه ان، یکی میگه من چه گوارا هستم همه باور می‌کنند، یکی دیگه میگه من گاندی ام همه باور می‌کنند ولی وقتی من بهشون میگفتم که من مارادونا ام همه بهم می‌خندیدن و میگفتن: هیچوقت، هیچکسی، مارادونا، نمیشه. . . و من از مردم خجالت میکشم که چی به سر خودم آوردم. . .

     درگذشت مارادو1نا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا