زندگی امروزسلامت
موضوعات داغ

بیماری همه گیر کرونا چه تأثیراتی روی روان ما میگذارد

تأثیرات کرونا روی روح و روان ما

(COVID-19)بیماری کرونا چگونه بر شما تأثیر می گذارد؟

میمسی رابینسون ، جانشین پیشوای کلیسا. گفت: “همانطور که گفته شد ، ما عمدتا افراد سیاه و قهوه ای در این کلیسا زیاد داریم.

 

 

Covid-19

رابینسون گفت بسیاری از اعضای کلیسا یا با COVID-19 بیمار شده اند یا کسی را که بیمار شده می شناسند. در حال حاضر در طی تلاش ها برای بهبودی بیماران ، او گفت برخی از اعضای جامعه در حال تلاش هستند و در این راه شغل یا عزیزان خود را از دست داده اند.

“کلیسای ما بسته شده است. ما خدمات پخش جریانی را انجام می دهیم ، اما به این معنا نیست که بتوانیم خواهران و برادران خود را ببینیم. یا به آنها سلام کنیم و به آنها عشق بورزیم. “

رابینسون گفت که این مساله آسیب های بسیاری به سلامت روان وارد می کند . دکتر کارول هوروویتس ، مدیر شرکت institute گفت: “هدف ما انجام نوعی تحقیق درباره نابرابری های مردم است. اما در واقع با جواب و راه حل هایی روبرو می شویم که باعث سلامت افراد می شود و به از بین بردن نابرابری ها ، نابرابری های ناعادلانه ای که برخی از نیویورک ها با آن روبرو هستند ، کمک می کند.”

 

این را هم بخوانید: صفحه اصلی آیفون با iOS 14 دیوانه وار می شود

 

تأثیرات روحی روانی

هوروویتس گفت ، در مورد سلامت روان ، تاکنون این بررسی نشان می دهد که از هر چهار نیویورکی سه نفر علائم اضطراب دارند ، نیمی از آنها علائم افسردگی دارند و تقریباً نیمی از آنها علائم PTSD(اختلال استرسی پس از حادثه) را نشان می دهند.

فراتر از ناراحتی ذهن ما ، همه گیری فعلی روح ما را از طریق روش هایی که تازه شروع به درک آنها می کنیم ، آشفته می کند. همانطور که ویروس COVID-19 به دستگاه تنفسی حمله می کند ، همه گیری آن هم می تواند به روح حمله کند.

هیچ فرمولی متناسبی برای بهبود روح وجود ندارد. هر یک از ما باید مسیر منحصر به فردی را پیدا کنیم که ما را از غم و اندوه یا ناامیدی به سمت بهبودی سوق دهد.

“پاداش رنج تجربه است.” -رئیس جمهور هری اس ترومن

مشکلات روانی

در حرفه ما ، اصطلاح روان معمولاً به عنوان “ذهن” تعریف می شود ، اما تاریخچه و ریشه شناسی این کلمه پیچیده تر است. اصطلاح یونان باستان “psykhÄ” دارای طیف وسیعی از معانی بود از جمله : ذهن ، روح یا روان .

در سطح فردی همه گیری ممکن است به طور متفاوتی اضطراب و علائم روان پریشی را تشدید کند و همچنین منجر به مسائل ذهنی غیر اختصاصی شود (به عنوان مثال ، مشکلات خلقی ، مشکلات خواب ، رفتارهای فوبیا مانند علائم وحشت مانند).

دکتر مور “بیماری بزرگ” عصر ما را “از دست دادن روح” می داند. در حال حاضر ، به نظر من فراتر از ناراحتی ذهن ما  همه گیری فعلی همچنین روح ما را از طریق روش هایی که تازه شروع به درک آنها می کنیم ، نا آرام می کند. من می توانم چهار جلوه از این مسئله را شناسایی کنم: اندوه ، تنهایی ، بی اعتمادی و آوارگی. پس از بررسی این علائم من روش هایی را پیشنهاد می کنم که از طریق آنها ممکن است در این اوقات خطرناک از روح خود مراقبت کنیم.

اختلال افسردگی

 غم و اندوه با اختلال افسردگی اساسی تفاوت اساسی دارد ، اگرچه این دو شرایط ممکن است اتفاق بیفتد . کاملاً قابل درک است که کسانی که عزیزان خود را به علت همه گیری COVID-19 از دست داده اند ، غم عمیقی را تجربه میکنند.

اما این همه گیری ممکن است غم و اندوه را در سطوح بیشتری از آنچه که در زندگی روزمره ما عادت کرده است ، برانگیزد. برای برخی ، این حمله چند جانبه ممکن است سازوکارهای سازگار و معمول ما را برای کنترل غم و اندوه غالب کند.

میشل گلدبرگ در نیویورک تایمز نوشت: “در حال حاضر عزاداری های زیادی وجود دارد. بسیاری … عزادار عزیزان مرده هستند. مردم در غم شغل از دست رفته ، پس انداز از دست رفته ، امنیت از دست رفته اند.

شهروندان سالخورده در خانه های سالمندان در غم از دست دادن بازدید کنندگان هستند. من خوش شانسم که فقط عزادار شهر هستم.  بنابراین بسیاری از لذت ها و راحتی های زندگی شهری از بین رفته است. من گمان می کنم که بسیاری از ما در غم از دست دادن آنچه تصور می کردیم نسبتاً ایمن است هستیم. زندگی پایدار و محافظت شده.

https://www.nytimes.com/by/michelle-goldberg

تنها یک پارادوکس ظالمانه و روح شکن در این همه گیر وجود دارد. ما با تناقض روانشناختی و اکسیمورون عاطفی روبرو هستیم که مختص یک بیماری همه گیر است. در همان لحظه ای که بسیاری از ما بیشتر به خاطر اطمینان از شرکت و آرامش جامعه احساس گرسنگی می کنیم ، به انزوا(وضعیت عدم ارتباط کامل یا تقریباً کامل بین یک فرد و جامعه است) کشیده می شویم. گرچه ارتباطات اجتماعی از طریق اینترنت اغلب مفید است ، اما هیچ جایگزینی برای آغوش دوست یا عزیز شما نیست.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا