زندگی امروزسلامت
موضوعات داغ

ویدئوی تأثیر بیماری کرونا روی مغز +زیرنویس فارسی

ویروس کرونا در موارد شدید ابتلا ممکن است مغز را 10 سال پیر کند یا باعث افت ضریب هوشی شود

یک مطالعه جدید در انگلیس نشان داده است که بیمارانی که از موارد شدید COVID-19 بهبود یافته اند ممکن است دچار افت ذهنی معادل 10 سال شوند.

سخنان یک پزشک در مورد تأثیر کرونا روی مغز را ببینید :

 

 

محققان پس از کنترل سایر عوامل مانند سن، جنس و شرایط پزشکی از قبل ، توانایی های شناختی بیش از 84000 بیمار مشکوک یا تایید شدهرا آزمایش کردند. آزمون مورد استفاده در این مطالعه ، آزمون Great Great Intelligence Test ، عملکرد مغز را در کارهایی مانند پازل.، حل مسئله و به خاطر سپردن کلمات اندازه گیری می کند.

 

بیشتر بخوانید:

 

کاهش عملکرد مغز

کرونا

مطالعات نشان می دهد افرادی که مشکوک به کرونا بوده اند یا تأیید شده اند. در آزمایش های شناختی در چندین حوزه، عملکرد بدتری نسبت به آنچه انتظار می رفت. با توجه به مشخصات فردی و جمعیتی نشان داده اند.

کمبودهای شناختی در بیماران بستری در بیمارستان که قبلاً در بیمارستان بستری بودند.  به ویژه در افرادی که تحت پشتیبانی دستگاه ونتیلاتور بوده اند.  بسیار برجسته بود. که عملکرد آنها “معادل کاهش متوسط ​​10 ساله عملکرد در سنین 20 تا 70 سالگی” بود.

بیمارانی که با علائم تنفسی یا علائم خفیف و بدون مشکلات تنفسی در خانه ماندند.، کاهش عملکرد ذهنی کمی نشان دادند.

مطالعات دانشمندان

عملکرد

دانشمندان می گویند: “این کاهش عملکرد برای کسانی که در خانه باقی مانده اند. ​​در مقیاس کوچک بوده، اما برای افرادی که تأیید مثبت آلودگی به COVID-19 را دریافت کرده اند و بیماری آنها خیلی وخیم بوده است قابل توجه تر است.”

یافته های این مطالعه تعداد زیادی شواهد را اثبات می کند. که COVID-19 می تواند باعث تغییرات طولانی مدت در سلامتی فراتر از علائم اولیه شود. دانشمندان نوشتند که تجزیه و تحلیل آنها “مطابق با این دیدگاه است. که پیامدهای مزمن شناختی ناشی از COVID-19 وجود دارد” و خواستار تحقیقات دقیق تر شدند.

درک هیل، استاد علوم تصویربرداری پزشکی در دانشگاه کالج لندن، اظهار داشت که یافته های این مطالعه نمی تواند.کاملاً قابل اعتماد باشد. هیل گفت: “به طور کلی این یک تحقیق جذاب و غیرقابل نتیجه گیری درباره تأثیر COVID بر مغز است.”

 

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا