تبلتتکنولوژیسیستم عامل هاکامپیوترلپتاپموبایل

حالت تاریک گوگل مپ برای برخی از کاربران اندروید اجرا شده است

حالت تاریک گوگل مپ

برخی افراد وب‌سایت ردیت از فعال شدن حالت تاریک. (Dark Mode) گوگل مپ برای ظاهر کلی این برنامه در اندروید خبر داده‌اند.

بر اساس عکس های پخش شده توسط افراد، در حال حاضر استفاده این ویژگی برای نسخه‌ی ۱۰.۵۱.۱ گوگل مپ است. که در اندروید ۱۱ اجرا می‌شود؛ هرچند تعدادی  از افراد اندروید ۱۰ نیز از فعال شدن این ویژگی خبر داده‌اند. به نظر می‌رسد که این تغییر  از سمت سرورهای گوگل در حال انجام است. و برای دیدن گزینه‌ی مرتبط در تنظیمات این برنامه، نیازی به به‌روزرسانی برنامه نیست.

با فعال شدن این ویژگی گزینه‌ی تازه‌ای با اسم «شکل ظاهری» (Appearance) به تنظیمات اضافه می‌شود. تنظیمات این ویژگی که احتمالاً طی هفته‌های آینده به تدریج در همه‌ی نسخه‌های اندروید دارای حالت تاریک فعال شود.به افراد این ویژگی را می‌دهد تا ظاهر تاریک گوگل مپ (Google Maps) را به طور دلخواه انتخاب کنند.و یا آن را با تنظیمات سراسری حالت تاریک در اندروید هماهنگ نمایند.

Theme Dark

گوگل همچنین در هفته‌های گذشته، رنگ‌بندی سراسری نقشه را عوض کرده بود. اکنون در حالت تاریک برنامه، زمینه اصلی نقشه به رنگ خاکستری تیره دیده می‌شود و نوار جست‌وجو و گزینه‌های دسترسی سریع با رنگ خاکستری اندکی روشن‌تر دیده میشود. هم‌چنین فعال بودن زبانه‌های این نرم‌افزار، مانند زبانه‌ی «کاوش» یا «ذخیره‌شده»، با آبی کم‌رنگ نشان داده می‌شود.

تا حالا یک حالت تاریک خودکار در حالت رانندگی (Navigation) نقشه‌ی گوگل وجود داشت که با غروب خورشید یا زمانی که افراد درون یک تونل حرکت می‌کرد فعال می‌شد اما به جز قسمت ناوبری، امکان دیدن کل ظاهر نقشه و منوها در حالت تاریک وجود نداشت.

گوگل پیش از این ظاهر تاریک را برخی دیگر از اپلیکیشن‌های خود مانند کروم (Chrome) و جیمیل (Gmail) نیز فعال کرده بود و انتظار می‌رود که با فعال شدن سراسری این ویژگی گوگل مپ برای کاربران اندروید، به تدریج شاهد دردسترس قرار گرفتن آن برای سیستم عامل iOS نیز باشیم.

این را هم بخوانید: اکنون می‌توانید در ویندوز برای مک و iOS به وسیله Swift برنامه بسازید

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا