تبلتتکنولوژیسیستم عامل هاکامپیوترلپتاپموبایل
موضوعات داغ

اکنون می‌توانید در ویندوز برای مک و iOS به وسیله Swift برنامه بسازید

برای مک و

گزارش‌های پخش شده نشان می‌دهد. که در این هفته اپل قصد دارد زبان برنامه‌نویسی Swift را برای سیستم عامل ویندوز رونمایی کند. هم اکنون هم توسعه‌دهندگان می‌توانند. که ابزارهای این زبان برنامه‌نویسی با استفاده از پروژه‌های «متن باز» (Open Source) دانلود کنند.

این اطلاعات در سایت Swift منتشر شده است. خبری درمورد این موضوع می‌دهد.که افراد می‌توانند با استفاده از نسخه‌ی ویندوز زبان برنامه‌نویسی Swift در سیستم عامل ویندوز کدهای خود را پیاده کنند.و اجرا کنند و مشکل‌های آن‌ها را برطرف کنند.

ابزارهای ساخته شده.برای این زبان برنامه‌نویسی شامل کتابخانه‌های اصلی، کتابخانه‌های استاندارد، «کامپایلر» (Compiler) و تمام ابزار‌هایی هستند .که برنامه نویسان برای ساختن برنامه به آن‌ها احتیاج دارند.

سلیم عبدالرسول، یکی از اعضای تیم برنامه نویسان زبان  Swift و مهندس نرم‌افزار. در گوگل Brain، در رابطه یا این موضوع می‌گوید: «شما می‌توانید با استفاده از کتابخانه‌های اصلی و همچنین قابلیت‌های این زبان برنامه‌نویسی جهت استفاده آن همراه با زبان برنامه‌نویسی C، اپلیکیشن‌های لازم خود را در سیستم عامل ویندوز بسازید.

او در ادامه می‌گوید که برنامه نویسان در زمان ساخت برنامه ‌های خود می‌توانند. که از ویژگی  کتابخانه‌هایی که در این سیستم عامل وجود دارند. بهره‌مند شوند.

زبانSwift 

یک برنامه  ماشین حساب با استفاده از زبان‌ برنامه‌نویسی Swift و Visual Studio 2019 ساخته شده است. تا قابلیت‌ها این زبان برنامه‌نویسی را در ساخت برنامه ها نشان دهد. این برنامه با استفاده از CMake ساخته شده است. و بعد از آن دیدید حرف‌های عبدالرسول در رابطه با منتشر شدن نسخه‌ی ویندوز این زبان برنامه‌نویسی بودید.

هم اکنون هم برخی ازبرنامه نویسان از زبان برنامه‌نویسی Swift بر روی ویندوز استفاده می‌کنند. یکی از این برنامه نویسان به نام Readdle که سابقه‌ای طولانی در توسعه‌ی برنامه ‌های مختلف برای سیستم عامل‌های iOS و مک دارد، از سال ۲۰۱۹ مشغول توسعه‌ی نسخه‌ای چندسکویی (Cross-platform) از اپلیکیشن ایمیل Spark خود بوده و نتایج خوبی دیده  است.

برنامه نویسانی که علاقه‌مند به استفاده از این زبان برنامه‌نویسی در سیستم عامل ویندوز هستند. می‌توانند که برای دانلود آن و همچنین گزارش اشکال‌های خود به سایت Swift Bug Tracker نگا هی بیاندازند

این را هم بخوانید:تاریخ انتشار،قیمت و همه چیز درباره Google Pixel 5

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا