عمومیموبایل
موضوعات داغ

Google درباره نقص امنیتی android در دستگاه های غیر Pixel هشدار داد

نقص امنیتی android در دستگاه های غیر Pixel

google vs android

Google از قبلاً در تلاش است تا امنیت Android را بهبود بخشد، مانند سرعت بخشیدن به روزرسانی ها و ارائه اشکالاتی در مورد مشکلات، اما اکنون با افشای نقص نرم افزاری که نوشت، همه چیز را افزایش می دهد. این شرکت ابتکار آسیب پذیری شریک آندروید (از طریق توسعه دهندگان XDA) را برای مدیریت نقص امنیتی کشف شده.  دستگاه های Android شخص ثالث راه اندازی کرده است. Google امیدوار است که هم “اصلاح درایو و هم به کاربران در مورد مشکلات احتمالی هشدار دهد.

این شرکت افزود که ابتکار آن قبلاً به تعدادی از مسائل مربوط به Android پرداخته بود. در یک پست وبلاگ نامی از شرکتها ذکر نشده است، اما یک ردیاب اشکال برای این برنامه به چندین تولید کننده اشاره کرده است. به عنوان مثال هواوی در سال 2019 با نسخه پشتیبان تهیه شد و دستگاه مشکل داشت و نا امن بود. تلفن های Oppo و Vivo دارای آسیب پذیری های جانبی هستند. ZTE ضعف هایی در سرویس پیام و تکمیل خودکار مرورگر خود داشت. سایر فروشندگان  نیز شامل Meizu ، سازنده تراشه MediaTek  Digitime و Transsion بودند.

Google قبل از افشای نقص ، همه فروشندگان با خبر کرده و اگر به نظر می رسد اکثر آنها برطرف شده اند، اغلب آنها را برطرف کرده است.

این حرکت البته یک یادآوری برای بروز نگه داشتن دستگاه شما است ، اما به Android نیز فشار وارد می کند- ایرادات خود را برطرف کنید در غیر این صورت عموم مردم می دانند که این کار را نکرده اید. در صورت موفقیت، امیدواریم که تأکید بیشتری بر امنیت در اکوسیستم Android، نه فقط از طرف خود Google، مشاهده کنید.

این را هم بخوانید :راه هایی برای ترک کردن اعتیاد به گوشی همراه

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا