عمومی

فولکس واگن و کوپرا وارد دنیای ساخت قایق بادبانی برقی-خورشیدی میشوند

تصویری از قایق تفریحی کاملا برقی جدید Silent Yachts با طراحی Cupra با پلت فرم MEB فولکس واگن که در تصویر زیر میبینید.

Silent Yachts سازنده قایق اتریشی با قایق تفریحی برقی خورشیدی خود معروف شد. آخرین مدل تازه اعلام شده آن ها نیز همان روند را ادامه میدهد، و در این مدل جدید با خودروسازان فولکس واگن و کاپرا همکاری میکند.

طبق گفته های Silent Yachts، کاتاماران برقی خورشیدی که هنوز نام آن مشخص نشده است، از سیستم فتوولتائیک (به انگلیسی: Photovoltaic) یا به اختصار PV این شرکت برخوردار خواهد بود.

به وسیله این فناوری می توان نور را به الکتریسیته به وسیله ی نیم‌رساناهایی است که ویژگی اثر فوتوولتاییک دارند؛ تبدیل کرد. این فناوری فعلا در زمینه‌های فوتوشیمی، فیزیک و الکتروشیمی مورد استفاده و بررسی قرار میگیرد.

قایق تفریحی برقی بدون آلایندگی

این مورد برای شارژ باتری هایی به کار می رود که به نوبه خود کل انرژی را برای وسایل الکترونیکی داخلی قایق و سیستم پیشرانه الکتریکی آن تأمین می کنند.

این را هم بخوانید: مارادونا اسطوره فوتبال در سن 60 سالگی درگذشت.
قایق تفریحی

این سیستم در اطراف پلت فرم ماتریس درایو الکتریکی مدولار فولکس واگن (MEB) ساخته خواهد شد. ابتدا MEB برای انتقال نیرو از یک باتری یکپارچه به موتور در محور عقب اتومبیل طراحی شد. از آن زمان فولکس واگن این فناوری را برای برنامه های افراد شخص ثالث در دسترس قرار داده است. از این رو در آینده برای چرخاندن پروانه های قایق استفاده می شود.

این قایق تفریحی توسط Cupra در حال طراحی است که یک زیر برند با کارایی بالا از خودروساز اسپانیایی Seat متعلق به VW است. همانطور که در مورد سایر مدلهای Silent Yachts مشاهده می شود، این شرکت ادعا می کند که باید بی صدا تر باشد و نسبت به قایل های تفریحی معمولی که دارای سوخت فسیلی است، سازگار با محیط زیست باشد. در حالی که نگهداری آن نیز هزینه کمتری دارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا