تکنولوژیسیستم عامل هاعمومی

مایکروسافت یکی از جالبترین ویژگی های macOS را با برنامه PowerToys به ویندوز می آورد

ویژگی PowerToys Peek در ویندوز

میگویند تقلید، خالصانه ترین شکل چاپلوسی یا حسادت است. اگر این درست باشد، پس مایکروسافت به وضوح نسبت به macOS حسادت می‌کند زیرا تیم توسعه PowerToys مشغول  ایده گرفتن از سیستم عامل اپل هستند.

همین هفته گذشته با یک به‌روزرسانی بزرگ PowerToys مواجه شدیم، اما به نظر می‌رسد در آینده باید منتظر به آپدیت‌های بیشتری باشیم. بسیار شبیه به ویژگی Quick Look macOS، ابزار جدیدی به نام PowerToys Peek در راه است که راهی برای پیش‌نمایش سریع فایل‌ها بدون نیاز به باز کردن آنهاست.

بیشتر بخوانید:

کاربران ویندوز 11 ممکن است مشتاقانه منتظر ورود ویژگی Tab در Explorer (یکی دیگر از ویژگی های الهام گرفته از macOS) باشند. اما ویژگی Peek نیز یک افزونه اکسپلورر است که در ابتدا میتواند کاربران ویندوزی را خوشحال کند. با یک میانبر صفحه کلید ساده، این ابزار امکان پیش نمایش تقریباً آنی از تقریباً هر نوع فایلی را فراهم می کند. PowerToys Peek تقریبا مانند ویژگی Quick View است که در نسخه‌های قدیمی‌تر ویندوز وجود داشت.

ویژگی PowerToys Peek ویندوز
ویژگی PowerToys Peek ویندوز

تاریخ انتشار ویژگی PowerToys Peek ویندوز

در Reddit، یکی از تیم برنامه Microsoft Photos با استفاده از نام MSFT-SAM اخبار مربوط به نمونه اولیه ابزار PowerToys را به اشتراک گذاشت و گفت:

در طی یک هفته هک در مایکروسافت، من و تعدادی از همکاران با هم همکاری کردیم و تصمیم گرفتیم یک ویژگی پیش‌نمایش فایل سریع رعد و برق برای ویندوز بسازیم. ما آن را در Microsoft Powertoys ادغام کردیم و آن را Peek نامیدیم. این فقط یک نمونه اولیه است، اما ما بسیار دوست داریم که از جامعه کاربران بازخورد دریافت کند.

از آنجایی که این یک ابزار PowerToys است که در حال حاضر در مراحل اولیه است، نمی‌توان گفت دقیقاً چه زمانی به درستی راه اندازی شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا