زندگی امروزسلامتعمومی
موضوعات داغ

کم‌تحرکی مردم ایران با ویروس کرونا به بیش از ۷۵ درصد خواهد رسید

دبیر انجمن علمی پزشکی ورزشی ایران اعلام کرد که اندازه کم‌تحرکی و ورزش‌نکردن ایرانیان بعد از شروع ویروس کرونا ۲۰ درصد بیشتر شده است. و اکنون ۷۵ درصد مردم کشور فعالیت ورزشی نمی‌کنند.

دبیر انجمن علمی پزشکی ورزشی ایران اعلام کرد. که اندازه کم‌تحرکی و ورزش‌نکردن ایرانیان بعد از شروع ویروس کرونا ۲۰ درصد بیشتر شده است. و اکنون ۷۵ درصد مردم کشور فعالیت ورزشی نمی‌کنند.

به گفته  دبیر انجمن علمی پزشکی ورزشی ایران با شیوع کرونا،. تحرک‌ در بین مردم ایران ۲۰ درصد بالا رفته. و در حال حاضر  از هر چهار نفر، سه نفر ورزش نمی‌کنند. محمدحسین غریب‌پور، اعلام کرده است. با اینکه در جهان ۲۰ تا ۳۰ درصد  به طور کلی مردم ورزش نمی‌کنند.  قبل از کرونا در ایران ۵۰ تا ۶۰ درصد مردم ورزش نمی‌کردند. و این میزان هم‌اکنون به بیش از ۷۵ درصد رسیده است.

به گفته دبیر انجمن پزشکی ورزشی ایران فعالیت ورزشی علاوه‌بر بیماری‌های قلبی و اسکلتی، سکته‌ی مغزی، دیابت، سرطان‌ها و فشارخون زیاد، از بروز افسردگی و اضطراب و بیماری‌های روانی نیز پیشگیری می‌کند. همچنین ورزش‌کردن با افزایش ایمنی بدن، از ابتلا به کرونا پیشگیری می‌کند و درصورت ابتلا نیز، در بهبودی سریع‌تر به‌کمک بیماران می‌آید.

غریب‌پور می‌گوید مردم باید حداقل ۱۵۰ دقیقه در هفته فعالیت فیزیکی و ورزشی داشته باشند و روزانه حداقل ۳۰ دقیقه پیاده‌روی کنند که این میزان می‌تواند تا ۳۰۰ دقیقه در هفته برسد. کودکان نیز باید در قالب بازی، روزانه ۶۰ دقیقه ورزش هوازی، قدرتی، تعادلی و کششی انجام دهند؛ در‌غیر‌این‌صورت در آینده درمعرض خطر ابتلا به چاقی و بیماری‌های اسکلتی و متابولیک قرار می‌گیرند.

 

این را هم بخوانید :مسی از اهداف و مهارت های مارادونا تقلید کرد اما از سبک زندگی او استفاده نکرد

کم‌تحرکی

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا