زندگی امروزسلامتعمومی
موضوعات داغ

جریمه ماسک نزدن ۵۰ هزار تومان تعیین شد

جریمه ماسک نزدن

با گفته رئیس جمهور، مقدار جریمه‌ی نقدی درصورت رعایت‌نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی ( استفاده از ماسک ) از ۵۰ هزار تومن تا یک میلیون تومان تعیین شد.

رئیس‌جمهور با حضور در جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا گفته است که باتوجه‌به کشف ‌نشدن درمان یا واکسن برای بیماری کرونا، لازم است. به موارد بهداشتی دقت  و اهمیت و نظارت بیشتری شود. در همین موضوع دولت سعی دارد تا انجام ۱۰ هزار تست را به تست‌های روزانه اضافه کند. همچنین ۱۰۰ میلیون دلار برای خرید کیت‌ سریع تشخیص کرونا از خارج کشور صرف شده است. تا درکنار نمونه‌های داخلی به سر و سامان‌دادن وضعیت تشخیص بیماری کمک کنند.

رئیس‌جمهور با اشاره به جریمه‌ی افراد درصورت رعایت‌نکردن پروتکل‌های بهداشتی گفته است که هر فرد مبتلا به کرونا مضعف است.  بیماری خود را به خانواده و دیگران گزارش دهد و دو هفته در قرنطینه بماند.  فرد درصورت خارج‌شدن از قرنطینه، ۲۰۰ هزار تومان جریمه می‌شود. وزارت بهداشت بر اجرای این طرح نظارت و امروز شماره حسابی را برای واریز مبالغ تخلف اعلام می‌کند.

زمان شروع طرح( ماسک)

طرح استفاده‌ی اجباری از ماسک از درب منزل از امروز، ۱۹ مهرماه در تهران شروع می‌شود. و ممکن است پس از این در سایر شهرها هم اجرا شود. افراد متخلف در این طرح، ۵۰ هزار تومان جریمه می‌شوند. به‌گفته‌ی رئیس‌جمهور، نیروی انتظامی و بسیج، جریمه را به فراد متخلف اعلام می‌کنند. تا ظرف دو هفته واریز کند و چنانچه این واریز انجام نشود. از راه‌های مختلف، مبلغ جریمه از حساب فرد کسر می‌شود.

 

حسن روحانی گفته است که: «نیروی انتظامی از ابزار و وسایلی که دراختیار دارد استفاده می‌کند. ممکن است فردی ماسک ندارد و ناظران با او مواجه نشوند یا با او صحبتی نکند اما درعین‌حال به وی گفته خواهد شد. که چه روزی، در چه خیابانی، بدون ماسک بوده‌اید و موظف هستید ۵۰ هزار تومان جریمه را پرداخت کنید.»

 

رئیس‌جمهور جریمه‌ ای که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند، ۳۰۰ هزار تومان و درصورت ادامه‌ی تخلفات، یک میلیون تومان اعلام کرد. البته در مرحله‌ی نخست به آن‌ها تذکر داده خواهد شد و در مرحله‌ی آخر هم کسب‌و‌کار فرد پلمپ می‌شود. روحانی گفته است که : «این افراد موظف هستند هم خودشان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند. و هم صرفا به افرادی خدمت دهند که آنان هم از ماسک استفاده می‌کنند.»

به‌گفته‌ی روحانی، از این ببعد، در ورودی ادارات، در بخش حراست و نگهبانی، ورود افراد با ماسک کنترل می‌شود و افراد متخلف  مجازات‌های قبلی تعیین‌شده برای ادارات و کارمندان می‌شوند. رانندگان تاکسی و اتوبوس هم درصورت رعایت‌نکردن پروتکل‌های بهداشتی، ۱۰۰ هزار تومان و به‌ازای هر مسافری که ماسک نزده باشد، ۲۰ هزار تومان جریمه خواهند شد.

بنا به اعلام وزارت بهداشت، شهروندان در استان‌های تهران، گیلان، قم، مازندران، خراسان شمالی و جنوبی و رضوی اکنون کاملا درمعرض ابتلا به کرونا هستند.

این را هم بخوانید : ۴ محصول عجیب سامسونگ که نمی‌دانستید وجود دارند


نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا