سرگرمیفیلم

20 سریال برتر پیشنهادی سال 2020

تو تعطیلات عید و قرنطینه نمیدونی چه فیلم و سریالی برای سرگرمی انتخاب کنی؟ با این لیست قطعا میتونی سرگرم باشی چرا که این لیست همه سلیقه ها رو پوشش داده

20 سریال برتر 2020 – Top 20 series of 2020

در هیچ کجای دنیا سالی که گذشت (سال ۲۰۲۰) برای هیچ فردی سال خوشایندی نبود. سینما و تلویزیون (هنر هفتم)  هم از این موضوع مستثنا نبود و مانند همه‌ی افراد دنیا، شاغلین در این صنعت با مشکلات زیادی روبرو شدند. تعداد زیادی از پروژه ها به تعویق افتاده یا نیمه کاره رها شدند، و آنهایی که به هر صورتی به پایان مراحل تولید رسیدند با بسته شدن سینما ها رنگ پرده نقره ای را ندیدند و روی آنتن نیز نرفتند.

اما در این سال نحس کار بعضی از کمپانی های نمایش خانگی و سرویس های استریم خوب گرفت. چرا که در خانه ماندن مردم باعث روی آوردن به این سرویس ها میشد. در دوران قرنطینه این سرویس ها به دلیل پخش سریال و فیلم ها رکورد جدیدی در تعداد بینندگان خود ثبت کردند. در پایان سال 2020 تصمیم گرفتیم فهرستی از بهترین سریال های پخش شده را به شما پیشنهاد کنیم. با ما همراه باشید.

شماره 20 – فصل اول سریال بیگانه (The Outsider)

Top 20 series of 2020
The Outsider

این سریال که بر اساس رمانی از استیون کینگ ساخته شده مانند اغلب آثار وی به دنیای ماورایی می پردازد. البته این ویژگی ماورائی بخش کمرنگی از داستان را تشکیل داده است. اگر بخواهم فیلم را اسپیول نکنم فقط باید این نکته اکتفا کنم که این سریال یک درام جنایی جاندار است و بیش از 80 درصد داستان بدون ذات ماورایی ماجرا پیش میرود.

شماره 19- شکارچیان فصل اول (Hunters)

20 سریال برتر 2020
Hunters

این فیلم درباره گروهی از یهودیان است که در اعتراض به نفوذ نازی ها در سیستم حکومتی آمریکا دست به شکار آن ها می زنند. آیا باید باز هم شاهد اثری راجع به هولوکاست باشیم؟ آیا به نظر شما این ایده میتواند جذاب یا ناخوشایند باشد؟ خب بستگی به نحوه پرداخت سریال به داستان دارد، و باید بگویم که پرداخت سریال بسیار عالی است. در نظر داشته باشید که منظور از شکار واقعا شکار است، نه دستگیر کردن شان. به معنای واقعی کلمه شکار می‌کنند. همچنین این سریال جنبه انتقامی دارد و بسیار خوب داستان را دنبال می کند.با اینکه همه بازیگران سریال عالی هستند اما باید به این نکته مهم اشاره کنم که آل پاچینو بزرگ نیز در این سریال نقش اصلی را بازی میکند. که نقطه قوت سریال میتوان در نظر گرفت.

20 سریال برتر 2020

شماره 18 -تد لاسو (Ted Lasso)

20 سریال برتر 2020
Ted Lasso

یک کمدی رمانتیک که حال شما رو خوب میکند. اگر دلتنگ شدید و این سریال حال و هوای شما رو عوض میکند. این سریال با پرداخت به دنیای فوتبال لیگ برتر انگلستان فضای جدید را برای ببینده ها ایجاد میکند. با اینکه جنبه طنز سریال از جنبه ی رمانتیکی سریال بیشتر است. اما به هر حال یک نمایش کمدی رمانتیک است که شما را سرخوشانه به تماشای فیلم وا میدارد. جیسون سودیکیس کارکتر جذاب این فیلم در نقش Ted Lasso مربی فوتبال آمریکایی بازی می کند که به انگلیس می رود تا یک تیم فوتبال لندنی را در لیگ برتر فوتبال انگلیس مدیریت کند.

شماره 17 – مینی سریال روز سوم (The Third Day)

The Third Day

سریال روز سوم، اثری جالب توجه با بازی جود لا و تصاویر خیره کننده که یک معمای سریالی را دنبالی می کند. این سریال پر از اتفاقات ماورایی و واقعی است که تشخیص آن ها از هم کار دشواری است. که البته فرقی هم نمی‌کند. این اثر که با همکاری Sky و HBO تولید شده است حس حال شما را در یک معمای پیچیده و خوش آب و رنگ قرار میدهد، که البته آخر کار شما را دست خالی رها نمی کند.

Top 20 series of 2020

شماره 16 – فصل سوم سریال تاریک (Dark)

Top 20 series of 2020
Dark

اولین سریال آلمانی زبان نتفلیکس که در آلمان تهیه و ساخته شده است. یک سریال اینترنتی در ژانر علمی تخیلی مهیج است که با همکاری باران بو اودار و یانتیه فریز ساخته شده و در سال ۲۰۱۷ منتشر شد. هر جمله ای درباره این سریال باعث اسپویل آن میشود فقط به این نکته اشاره میکنم که داستان سریال جذاب، روایت‌ گم شدن مرموز چند نوجوان است که شخصیت‌های دیگر فیلم را به چالش میکشد.

شماره 15 – رچد (Ratched)

Ratched

سریال رچد، یکی از عناوین کلاسیک هالیوود و برگرفته از ادبیا آمریکایی است که توسط رایان مورفی کارگردانی شده است. رایان یکی از شخصیت های منفور عنوان کلاسیک «پرواز بر فراز آشیانه فاخته» (فیلم محبوب نیکلسون و میلوش فورمن) را انتخاب کرده و یک سریال کاملا نو در مورد آن ساخته است. پرستار رچد که در فیلم اصلی‌ترین شخصیت منفی و مقابل قهرمان یعنی بود و حالا خودش صاحب سریال شده. اضافه کردن بک استوری، ارتقای نقش و مسئولیتش در بیمارستان روانی، باعث خلق شخصیتی چند بعدی با وجوه روانشناسی شده است. نکته‌ی مهم اینکه سریال با وجود مقادیر تقریبا زیادی خشونت این سریال به شدت خوش‌ریتم است و البته خوش آب و رنگ و چشم‌نواز.

شماره 14 – فرار (Run)

20 سریال برتر 2020
Run

یک سریال کمی تا قسمتی کمدی با مایه اصلی عاشقانه اتفاقاتی در یک قطار را روایت می کند که جذاب و پرهیجان و پرتنش هتسند. شخصیت های اصلی این فیلم از زندگی روزمره خود ناراضی هستند و میخواهند به قولی که به خود در چندین سال پیش داده اند عمل کنند: فرار از زندگی روزمره‌شان. این سریال با درخشش و هنرمندی و دو بازیگر محبوب نچندان غریب دامنل گلیسون و مریت ویور باعث خلق فیلمی زیبا و تاثیر گذار شده است. مریت ویور با جذابیت تمام نشدنی اش ثابت میکند که یکی از بازیگران دست کم گرفته شده این دوره است.

Top 20 series of 2020

شماره 13 – مینی سریال درماندگی (The Undoing)

Top 20 series of 2020
The Undoing

کاری جدید از سازندگان «دروغ‌های کوچکِ بزرگ» با همان فضا و استراتژی که داستان بهتری نسبت به عنوان قبلی دارد و خود را از پیام‌های ایدئولوژیک سریال قبلی جدا می‌کند. بعد از اتفاقات ناگواری که برای شخصیت اصلی این داستان شکل میگیرد.، این شخصیت که فردی محکم و بااراده‌ای است افسار زندگی‌اش را در دست می‌گیرد و قهرمان داستانش می‌شود. بازی تمام بازیگران در این سریال دیدنی است. نیکول کیدمن و هیو گرانت هم سنگ تمام می‌گذراند.

شماره 12 – مینی سریال دفاع از جیکوب (Defending Jacob)

20 سریال برتر 2020
Defending Jacob

یک داستان واقعا جذابِ جنایی-خانوادگی با درامی قدرتمند و بازیگرانی درجه یک که راجب به یک نوجوان مظنون به قتل شکل می‌گیرد. کسی انتظار نداشت که شبکه تازیه تاسیس + Apple TV یک سریالی به این جذابی و قدرتمندی ارائه دهد. اما وقتی خبر از بازی کریس اونز در این فیلم است، آن هم با اقتباسی از رمان معروف ویلیام لاندی آ، همه باید منتظر یک سریال جذاب از اپل باشند و این طور شد.سریالی جذاب و معمایی، پدر و مادری را نشان میدهد که هرگز از حمایت و باور به فرزندشان دست نمی‌کشند. فیلم از ابتدا پر از معماست و حدس زدن آینده را به شدت سخت می‌کند.

شماره 11 – هارلی کویین (Harley Quinn)

20 سریال برتر 2020
Harley Quinn

در سال 2019 فصل اول این سریال یکی از بهترین‌های بود. و فصل دوم هم همان مسیر را با قدرت ادامه می‌دهد. این سریال در هر قسمت شما را متحیر میکند. هارلی کویین با این عمر کوتاه خود به یکی از جذاب‌ترین شخصیت‌های دنیای دی‌سی کامیکس تبدیل شده است. این شخصیت برای اولین بار در «سریال انیمیشنی بتمن» در دهه ۹۰ معرفی و بخاطر شخصیت خاصش زود پرطرفدار شد. انیمیشن هارلی کویین اما از سینمایی‌اش ده‌ها برابر بهتر است و یکی از بهترین ‌آثاری است که دی‌سی / وارنر در این سال‌ها خلق کرده. شاید بعد از بتمن‌های نولان، بهترین باشد. کلی کوکو هم جوری می‌درخشد که «نظریه‌ی بیگ بنگ» را به کل فراموش می‌کنید. 20 سریال برتر 2020

شمارهه 10 – فصل سوم سریال اوزارک (Ozark)

20 سریال برتر 2020
Ozark

سریال اوزارک با اینکه در کشور ما آنچنان شناخته شده نیست و طرفداران زیادی ندارد.، اما به شدت جذاب و پرکشش است به طوری که یکی از بهترین سریال های حال حاضر تلویزیون است. و قطعا در لیست برترین سریال‌های اوریجینال نتفلکیس است. یکی از گمنام ترین های این لیست همین سریال است که بیشتر توصیه به تماشای آن داریم. این سریال در فصل سوم نیز مانند تو فصل پیش جذابیتش افت نکرده و همچنان سطح خود را حفظ کرده است.

20 سریال برتر 2020

شماره 9 – فصل دوم پسران (The Boys)

Top 20 series of 2020
The Boys

سریال پسران در فصل اول هیاهویی فراوانی به پا کرد. این بود که هوا داران انتظاراتشان را نسبت به این فیلم بالا برده بودند. برای همین کار سختی در فصل دوم در انتظار دست اندر کاران این سریال بود. اما آنها از پسش برآمدند و در فصل دوم نه تنها افق های داستانی افزایش یافته. بلکه خرده داستان ها نیز به همان نسبت بهبود پیدا کرده اند. و این نشان میدهد که سازندگان حواسشان جمع بوده است. در این فصل نیز داستان کلیشه ای پیش نمیرود و تمام انتظاراتتان را با شکست رو به رو میکند. همچنین با اضافه شدن چند شخصیت جدید سریال از ریتم نیفتاده و همچنان جذاب باقی مانده است.یال برتر 2020

شماره 8 – فصل 4 تاج (The Crown)

20 سریال برتر 2020
The Crown

هرچه از این سریال بگوییم کم است، هر فصل بهتر و پیشرفت زیادی نسبت به فصل قبل دارد و مخاطب را میخکوب می کند. این سریال براساس زندگی ملکه بریتانیا ساخته شده است، اما داستان به از واقعیت بسیار دور است. این ماجرا به دردسر های سریال منجر شده است، مخصوصا وقتی که در فصل چهارم بخش پرنسس دایانا و حواشی آن نیز به داستان اضافه شد. در همان قسمت ابتدایی با توجه به دارماتیزه شدن سریال مشخص است که روایت به صورت واقعی و عینی جلو نخواهد رفت. اما از لحاظ تولید، سریال تقریبا بی‌نقص است.

شماره 7 – مینی سریال آخرین رقص (The Last Dance)

20 سریال برتر 2020
The Last Dance

مستندی زندگینامه ای درباره‌ی مایکل جوردن. همه مایکل جوردن بهترین بسکتبالیست و یکی از بهترین ورزشکاران تاریخ میشناسند. اما مستند فقط درباره‌ی او نیست. درباره‌ی تیم بسکتبال شیکاگو بولز و حتی دهه‌ی ۹۰ میلادی نیز هست. در آن زمان که در لبه‌ی انفجار اینترنت قرار داشتیم و البته آن زمان که راه و روش ستاره شدن و ستاره ماندن با الان، زمین تا آسمان فرق داشت.

در همان زمان بود که مایکل جوردن با ذهنیت یگانه، استایل منحصر به فرد و فیزیکالیتی بی‌همتا به یکی از معروف ترین چهره های دنیا تبدیل شد. در کشور‌هایی که بسکتبال ورزش پرطرفداری نبود نیز مایکل جردن شناخته شده معروف بود. کسی که در همان میانه‌ی راه برای خودش برند ساخت و دنیای مد ورزشی را برای همیشه دگرگون کرد. در این سریالِ مستند با فراز و نشیب‌های زندگی او و تیم بستکبال شیکاگو بولز همراه می‌شویم و پشت پرده‌ی یکی از بهترین و موفق‌ترین پروژه‌های ورزشی تاریخ را مرور می‌کنیم.

20 سریال برتر 2020

شماره 6 – مینی سریال آدم‌های عادی (Normal People)

Normal People

سریال آدم های عادی به سرعت  در سرتاسر دنیا پرطرفدار شد و جایزه های زیادی رو هم دریافت کرد. از جمله برای بازیگرانش. بازی بازیگران اصلی فوق‌العاده است. ریتم سریال بسیار کند و حلزون وار جلو میرود (سریال دل ایرانی ها) اما یک درام زیبا و زمانسی دلنشین را ارائه می کند. همین باعث میشود که بیننده ها به دو دسته تقسیم شوند. یا دلبسته ی رمانس پرشکوهش می‌شوید یا بخاطر ریتم کندش دلزده میشوید. اما داستان این فیلم بسیار خوب است و یکی از بهترین های چند سال اخیر است و به نظر ما اگر به تماشای این سریال ادامه دهید عاشقش خواهید شد.  top 20 series of 2020

20 سریال برتر 2020

شماره 5 – مینی سریال توسعه‌دهندگان (Devs)

Devs

به نظر نویسنده این پست این سریال یکی از بهترین آثار الکس گارلند تا به کنون است. اگر فیلم نامه های الکس گارلند (نابودی، فرا ماشین و …) را دوست تماشا کرده اید و شاید دوست داشته اید، متعجب خواهید شد. کسی که «اکس ماکینا» و «نابودی» را ساخته. یک کارگردان تکنوفوب است که ترس از تکنولوژی را در تمام آثارش نمایش میدهد. اما در این فیلم روش درستی را انتخاب کرده و با بیان داستانی درباره‌ی رایانش کوانتومی گریزی به مسئله‌ی مهم جبر و اختیار می‌زند. این فیلم نیز مانند دیگر آثارش با ریتمی کندهمراه است. که در اینجا عالی جواب داده است و پلتفرم سریال را به بهترین مکان برای بیان تراوشات ذهنی‌اش تبدیل کرده است.

شماره 4 – مینی سریال گامبی وزیر (The Queen’s Gambit)

20 سریال برتر 2020
The Queen’s Gambit

به نظر شما مهره سمت چپ شاه ملکه است یا وزیر؟ یکی از پرطرفدارترین سریال های سال ۲۰۲۰ درباره‌ی یک نابغه ی شطرنج، دخترکی که در اواسط قرن بیستم غول های این رشته را به چالش میکشد. این سریال خیلی زود رکورد‌ها را یکی پس از دیگری شکست و هم منتقدان و بینندگان را به خود جلب کرد. داستان دخترکی را روایت میکند که به صورت یک نابغه ظهور و صعود میکند و در آن دهه ستاره ای در جامعه آمریکا می شود. این سریال بر اساس رمانی با همین نام اثر والتر تویس ساخته شده است. درخشش آنیا تیلور جوی نقش اول این سریال نیز باعث شد خودش را یکی از پرطرفدارترین ستاره‌های سال ۲۰۲۰ معرفی کند.

Top 20 series of 2020

شماره 3 – گنگسترهای لندن (Gangs Of London)

Gangs Of London

این سریال جنایی داستان گروه‌های گنگستری لندن را روایت میکند. که در همان قسمت اول شما را میخکوب کرده و به سرعت انتظاراتتان را واژگون می‌کند. یکی از سریال هایی که است که باید به جرات بگوییم نادیده گرفته شده است. این سریال به راحتی مچ همتاهای آمریکایی خود را میخواباند. یکی از بهترین سریال های انگلیسی که با ریتمی نفس‌گیر و کشنده داستان را به پیش می برد. هرچند باید بگویم که داستانش کاملا بی‌نقص نیست، اما استانداردهای بالای تولیدش باعث می‌شود نتوانید چشم از آن بردارید. صحنه‌های اکشنش به خوبی اجرا شده اند به طوری که و مو به تنتان سیخ می‌کند. در ضمن باید بگویم که این سریال به هیچ صراطی مستقیم نیست و از همه‌ی خطوط رایج به سرعت عبور می‌کند.

شماره 2 – فصل پنجم بهتره با سال تماس بگیری (Better Call Saul)

Top 20 series of 2020
Better Call Saul

اگر میخواهید سریالی بهتر از «برکینگ بد» را برایتان معرفی کنم، با جرات این سریال را به شما پیشنهاد میکنم. در حقیقت جای این سریال در اصل در رتبه‌ی نخست است. شکی در آن نیست که این سریال بهترین سریال دهه‌ی ۲۰۱۰ است. حرف برایگفتن درباره این سریال زیاد است و اگر میخواستم این سریال را بهتر بشناسیم باید یه پست جداگانه برایش می نوشتم. وینس گیلیگان بعد از آزمون و خطاهایی که در سریال فوق العاده «بریکینگ بد» داشت، در این سریال مستقیم به سراغ شخصیت‌هایش می‌رود و داستانشان را روایت می‌کند.

در این سریال وی از لحاظ داستانی هم یک سطح بالاتر رفته و داستانی را روایت می‌کند که مو لای درزش نمی‌رود. و البته هرگز از ریتم نمی‌افتد. تمامی اتفاقات عجیب و غریب سریال غیرقابل جایگزینی هستند و این احتمالا پررنگ‌ترین نقطه قوت سریال است. اما چرا این سریال را در رتبه‌ی اول قرار ندادیم؟ نخست اینکه فصل پنجمش است و سال‌های قبل این عنوان را کسب کرده. ثانیا چون رتبه‌ی اول، از آن شگفت انگیزترین عنوان امسال است. top 20 series of 2020

شماره 1 – فصل دوم ماندالورین (The Mandalorian)

20 سریال برتر 2020
The Mandalorian

باورش سخت است اما فصل دوم حتی از فصل اولش هم بهتر و بزرگ‌تر است. جان فاورو یکی از بهترین سینماگران عصر ماست. کسی که دنیای سرگرمی را مثل کف دستش می‌شناسد و هربار پروژه‌ای را شروع کرده، با موفقیت به اتمام رسانده. کسی که دنیای سینمایی مارول را شروع کرد و باب جهان جدیدی را گشود. کسی که «کتاب جنگل» و «شیرشاه» لایو-اکشن را ساخت و مرزهای سینما را گسترش داد. حالا او به سراغ یکی از مهم‌ترین عناوین فرهنگ پاپ رفته و سریالی در دنیای بزرگ و پر رمز و راز «جنگ ستارگان» ساخته است.

سریالی که نه‌تنها روح تازه‌ای به این دنیا دمید، که به دیزنی+ کمک کرد رشد کند و البته از فناوری جدیدی استفاده کرد که می‌تواند تولید آثار سینمایی را متحول کند. فناوری استیج کرفت که تصویر بک گراند را به صورت هم‌زمان نمایش می‌دهد و به زودی جای پرده‌ی سبز یا آبی را خواهد گرفت. خود سریال اما داستان یک کابوی تنها را در فضا روایت می‌کند که با یک شخصیت کودک دوست‌‌داشتنی همراه می‌شود و داستان اپیزودیک آن تجربه‌ای کم‌نظیر را برای بینندگان رقم می‌زند. قهرمانی یکه و قائم به ذات که پس از مواجهه با این کودک و از سر گذراندن ماجراهای گوناگون دیگر آن مندلوری سابق نیست و نخواهد بود.

این لیست منتخب ما بود. نظر شما چیست؟ بهترین‌های سال از نظر شما کدام سریال‌ها بودند؟ جای کدام سریال را در این لیست خالی می‌دانید؟ مانند همیشه نظراتتان را برایمان بنویسید.

top 20 series of 2020

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

‫۳ دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا